+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
  • Polski
  • English
 • [wpa_toolbar]

  Spotkanie partnerskie online. Co4tran 11/09/2023

  Spotkanie partnerskie online. Co4tran 11/09/2023

  Kolejne spotkanie partnerskie realizowane w ramach projektu Co4tran zrealizowane było w formule online. Miało na celu przygotowanie, przedstawienie szczegółów i planów dotyczących zbliżającej się  ostatniej wizyty studyjnej (Learning Activities) w Polsce, w dniach 24-27.10.2023. Ze szczególnym pozytywnym przyjęciem spotkała się planowana wizyta w polskim Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, z przedstawicielami Departamentu Ekonomii Społecznej.

  W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lidera projektu Narodowa Konfederacja Specjalnych Ośrodków Zatrudnienia CONACEE (CONACEE. Confederación Nacional Centros Especiales Empleo) oraz przedstawiciele partnerskich organizacji z Hiszpanii – Universidad Complutense de Madrid (Uniwersytet Complutense w Madrycie) , Niemiec – Bundesarbeitsgemeinschaft Inklusionsfirmen and Fachberatung fuer Arbeits- und Firmenprojekte, Francji-  Union Nationale Des Entreprises Adaptees Unea, Belgii – Entente Wallonne des Enterprises de Travail Adapte (EWETA), Polski – Stowarzyszenie Wsparcie Ekonomii Społecznej „Ja-ty-My”.

   

  Cel projektu: Projekt Co4Tran – SZKOLENIE NA RZECZ PRZEJŚCIA OD ZATRUDNIENIA WSPOMAGANEGO DO ZATRUDNIENIA NA WOLNYM RYNKU, ma na celu uwzględnienie, z praktycznego i konstruktywnego punktu widzenia, w ramach dobrych praktyk pracy, zaprojektowania odpowiedniego i integracyjnego szkolenia dla zespołów multidyscyplinarnych, które towarzyszą osobom pracującym z osobami z niepełnosprawnością, aby ułatwić im przejście z firmy integracyjnej na zwykły rynek pracy, dzięki stanowisku pracy osoby „zarządzającej przejściem na otwarty rynek pracy”.

  Program: Projekt Erasmus+

  Numer referencyjny: 2021-1-ES01-KA220-VET-000028035

  Współpraca między organizacjami i instytucjami w sektorze Kształcenia Zawodowego

  Rodzaj działania: Stowarzyszenia współpracy w zakresie kształcenia zawodowego

  Fundusze europejskie: 123 238 EUR

  Czas trwania: luty 2022 – luty 2024

  Koordynator: Narodowa Konfederacja Specjalnych Ośrodków Zatrudnienia (CONACEE)