+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
  • Polski
  • English
 • [wpa_toolbar]

  Przedsiębiorstwa Społeczne

  FUNDACJA BIURO INTERWENCYJNEJ EDUKACJI I DYDAKTYKI ARTYSTYCZNEJ B.I.E.D.A.

  B.I.E.D.A.-przedsiębiorstwo społeczne powstałe w Łodzi wpisuje się w krajobraz wyjątkowych miejsc kulturalno-artystycznychbieda1. Już sama nazwa dużo mówi o niebanalnym stylu i pomyśle na nową działalność fundacji powołanej przez artystów alternatywnych. Tworząc oryginalną biżuterię, przedmioty codziennego użytku, akcesoria wyposażenia wnętrz (lampy, świeczniki, instalacje), przetwarzając materiały –  nadają im nowe życie, wzbudzają  zachwyt i zainteresowanie. Fundacja B.I.E.D.A. stworzyła miejsce w formie galerii i kawiarni.  Jest tu przestrzeń wystawiennicza dla rękodzieła artystycznego, nadała ona  nieszablonowy klimat kawiarni, gdzie zaspokajane są doznania nie tylko smakowe.

  Fundacja B.I.E.D.A. utworzyła dwa stanowiska pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu choroby, niepełnosprawności, trudnej sytuacji życiowej, itp. Optymizm i obcowanie ze sztuką z pewnością tworzą klimat do integracji i powrotu do życia społecznego i zawodowego. Fundacja prężnie działa realizując projekty artystyczne, opiekując się galerią, stale podejmuje nowe wyzwania.

  www.bieda.art.pl

  www.facebook.com/biedapolska/

   

   FUNDACJA CELESTE

  RESTAURACJA FILHARMONIA SMAKU

  Celem statutowym Fundacji Celeste jest niesienie pomocy osobom chorującym i niepełnosprawnym (zagrożonym wykluczeniem społecznym), prowadząc do ich aktywizacji i powrotu na rynek pracy.filh.2

  filh1W 2016 roku Fundacja utworzyła przedsiębiorstwo społeczne, działające w oparciu o model firmy społecznej, które jest miejscem wdrożenia do pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Restauracja „Filharmonia smaku” prowadzona zgodnie z najwyższymi europejskimi standardami, jest przykładem łączenia efektywnego biznesu z działaniami społecznymi. Stworzono tu przyjazne warunki pracy dla osób z niepełnosprawnością (prowadząc skuteczny proces ich readaptacji zawodowej) i miejsce niezwykle wyrafinowanych smaków w wyjątkowo estetycznej przestrzeni. Wszystko to z pewnością składa się na sukces „Filharmonii smaku”, o czym świadczą licznie przyznawane nagrody kulinarne: „Najlepsza restauracja otwarta w 2016 roku w Łodzi”, Festiwal Dobrego Smaku- I miejsce w plebiscycie na danie festiwalowe 2017r., I miejsce w konkursie „Smaki dziczyzny 2017”, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Gęsina nie tylko na św. Marcina 2017”, Łódzkie Nagrody Kulinarne „Jemy w Łodzi”- Najlepszy Szef Kuchni 2017.

  Wizyta w Filharmonii Smaku – to obcowanie ze sztuką w wymiarze doznań smakowych i estetycznych (jak przystało na filharmonię z muzyką na żywo).

  www.celeste.pl

  www.filharmoniasmaku.info/

  www.facebook.com/FilharmoniaSmaku/

  SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA COMMUNAL SERVICE

  Siedziba Spółdzielni mieści się w Brzezinach, ale podejmowane prace dotyczą całego regionu. Świadczone są tu usługi z zakresu prac remontowo-budowlanych, pielęgnacji i oczyszczania terenów zielonych, odśnieżania dróg i chodników, szeroko pojętych usług komunalnych.

  Spółdzielnia stale się rozwija, doskonali swoje usługi, wdraża nowe projekty, pozyskuje zlecenia, tworzy nowe miejsca pracy. Profil działalności Spółdzielni Socjalnej Communal Service pozwala na wykonywanie określonych prac sezonowo i całorocznie.

    comu3 comunal2 comunal

  www.communalservice.pl

  www.facebook.com/Communal-Service

  CENTRUM MEDYCZNE ANIA SP. Z O.O.

  Powstałe w Skierniewicach –  Centrum Medyczne Ania jest przedsiębiorstwem społecznym świadczącym usługi opiekuńcze w domu pacjenta, prowadzi wypożyczalnię sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego (z usługą transportową do domu pacjenta).ania2ania1

   Posiada profesjonalnie wyposażoną stacjonarną salę rehabilitacyjną (materace do ćwiczeń, klatka rehabilitacyjna, stół do masażu, aparaty do krioterapii, laseroterapii, ultradźwięków, piłki rehabilitacyjne i sensoryczne itp.), gdzie przyjmowani są pacjenci.

  W przedsiębiorstwie utworzono sześć nowych miejsc pracy.

  www.centrum-medyczne-ania.pl

  www.facebook.com/cmaskierniewice/

   

   

  STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY I OSÓB Z PROBLEMAMI PSYCHICZNYMI, ICH RODZIN I PRZYJACIÓŁ POMOST

  Stowarzyszenie Pomost powstało, aby pomagać w zmaganiach z problemami psychicznymi, młodym osobom i ich rodzinom. Zapobiega trwałemu wykluczeniu z życia osób chorych psychicznie. Wszystko po to by ich podopieczni potrafili radzić sobie z własnymi ograniczeniami, a tym samym mieli szansę na rozwój osobisty i zawodowy, tak jak wszyscy młodzi ludzie.

  pomost2

  www.pomost-lodz.org

  www.facebook.com/stowarzyszenie.pomost.lodz

   

  SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA EMPORIA

  Zespół spółemporia zdjdzielni tworzą w większości artyści niezależni -aktorzy, szczudlarze, animatorzy, plastycy, osoby związane z szeroko pojętą kulturą. Skupiają się na organizacji i przeprowadzaniu wydarzeń artystycznych, ich animacji, produkcji przedstawień i eventów. Szczególną popularnością cieszą się działania animacyjne o charakterze cyrkowym – popisy szczudlarzy, żonglerów, cyrkowców, bańkarzy…emporai zdj2

   

  www.niebieskikubik.pl

  www.facebook.com/niebieskikubik/

   

        Tutaj każde działanie to niezwykła przygoda…

   

   

   

   

  SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA PECUNIA

  pecuniaSpółdzielnia świadczy usługi w zakresie rachunkowo – księgowym, doradztwa podatkowego, księgowania wszelkiego rodzaju transakcji gospodarczych, sporządzania sprawozdań i bilansów finansowych, przygotowania dokumentów o dochodach osób i firm w celach podatkowych, doradztwa podatkowego i reprezentowania klientów przed organami podatkowymi.

  Rzetelna obsługa klientów i terminowość świadczonych usług są gwarancją sukcesu.

  www.facebook.com/SpSocPecunia/

  WIELOBRANŻOWA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA FIERO!

  fierro3

   

   

  Pizza w ich wydaniu to prawdziwa uczta. Restauracja usytuowana na ulicy Piotrkowskiej serwuje pizzę, makarony, sałatki, przekąski. Działalność gastronomiczną połączono z działalnością społeczną tworząc miejsce pracy dla osoby z niepełnosprawnością. Spółdzielnia zachęca także do aktywnego i zdrowego stylu życia organizując Fiero Cup – wydarzenie sportowe połączone z piknikiem rodzinnym.

  www.fieropizza.pl

  www.facebook.com/FieroPizzaLodzCentrum/

   

   

  FUNDACJA OGRÓD SERCA

  Fundacja prowadzi specjalistyczne porady, pracuje nad rozwojem nowych form i metod wsparcia indywidualnego i ogr strśrodowiskowego na rzecz integracji zawodowej i społecznej, organizuje warsztaty i szkolenia, prowadzi działalność charytatywną, i wiele innych.

  W 2016 roku Fundacja przekształciła się w podmiot ekonomii społecznej i utworzyła na stanowisku redaktora naczelnego miejsce pracy dla osoby niepełnosprawnej. Rozpoczęła tym samym działalność wydawniczą.

  www.ogrodserca.pl

  www.facebook.com/Fundacja-Ogród-Serca

   

   

   

  SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA PUERCO

  Pracownicy Spółdzielni podejmują się różnych zleceń: począwszy od drobnych prac porządkowych takich jak mycie okien, po uprzątanie placu budowy, także zamiatanie, zmywanie, odśnieżanie, utrzymywanie w czystości dróg i chodników, pielęgnacja terenów zielonych. Znaleźli tu zatrudnienie pracownicy gospodarczy i administracyjno- biurowi. Swoje działania kierują do gmin mieszczących się w okolicy Strykowa.

  puerco

   

  SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA POP

   

  POP3 (1)Niebanalne miejsce na mapie łódzkich pubów, w samym centrum miasta, Plac Wolności 6. Pub Pop’n’art – tu napijecie się dobrej kawy, przegryziecie coś słodkiego i nie tylko. Dzieje się tu kulinarnie i kulturalnie. Odbywają się tu mini koncerty recitale, wystawy. Pop’n’art jest otwarty na wszystkie propozycje stałych bywalców. Bogatą ofertę usług kieruje także do firm i instytucji chcących zorganizować szkolenia, eventy, spotkania integracyjne. Dobrze czują się tu stali i nowi klienci. Klimat miejsca tworzy wyjątkowe wnętrze- pełne kolorów i komiksowych rysunków.

  www.facebook.com/popartlodz/

   

   

   

  KŁOS SP. Z O.O.

  Ośrodek szkoleniowy usytuowany w malowniczej scenerii lasu w Grotnikach. Do dyspozycji gości przygotowane zostały miejsca noclegowe, sala szkoleniowa (wyposażona we wszystkie media), miejsca parkingowe. Można tu przeprowadzić szkolenia firmowe, spotkanie plenerowe (duża przestrzeń zagospodarowanych terenów zielonych), eventy, spotkania okolicznościowe, lub zwyczajnie przyjechać odpocząć od zgiełku miasta. Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania z jazdy konnej , wypożyczenie roweru, boisko do siatkówki, i niezmierzona  ilość świeżego powietrza…

  KŁOS Sp. z o.o. jest pierwszą firmą społeczną założoną przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych. Stworzono tu przyjazne miejsce pracy dla osób z niepełnosprawnością.klos str

  www.klos.org.pl/

  FUNDACJA NO RISK

  no risk strRosnące zapotrzebowanie na niszczenie dokumentacji poufnej i drażliwej w sposób bezpieczny i zgodny z prawem sprawiło, że koniecznym stało się szkolenie osób w tym właśnie zakresie. Fundacja wspiera swoich klientów w obszarze ochrony danych osobowych, bezpiecznego przechowywania poufnych informacji, niszczenia danych w oparciu o prawne procedury. Wszystko po to by skutecznie chronić Klientów. W zakresie ochrony danych osobowych, eksperci Fundacji- organizują szkolenia, konsultacje i warsztaty.

  www.doradcyabi.pl

  SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA K5

  Spółdzielnia Socjalna K5 k52-prowadzi Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Kraina Młodych Odkrywców” w Gołębiewie Starym k. Kutna. Stworzono tu cieple i pogodne miejsce dla dzieci, w którym pociechy rozwijają się intelektualnie, emocjonalnie i ruchowo. Oferta obejmuje opiekę dzienną – Akademia Przedszkolaka, Punkt Przedszkolny, półkolonie, imprezy okolicznościowe. Podczas zajęć pod opieką wykwalifikowanej kadry, dzieci korzystają z zajęć dydaktycznych, opieki logopedycznej, dodatkowych zajęć językowych, warsztatów tanecznych. Do ich dyspozycji przygotowano zielony tern z zagospodarowanym placem zabaw . Na dzieci z powiatu kutnowskiego czeka tu moc atrakcji i doświadczeni pedagodzy z głowami pełnymi pomysłów.

  www.krainamlodychodkrywcow.pl

  www.facebook.com/krainamlodychodkrywcow/

  SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA NOVENTA

  imagesPowołana przez Fundację Uwolnienie, Spółdzielnia Socjalna Noventa podejmuje prace związane z ogólnym sprzątaniem budynków, miejsc zewnętrznych, zagospodarowaniem terenów zieleni, pielęgnacji i utrzymania parków i ogrodów. Ich działalność łączy w sobie funkcje ekonomiczne i społeczne. Znalazły tu zatrudnienie osoby, którym podjęcie pracy pozwoliło na aktywizację zawodową i wyrwanie ich z kręgu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (z powodu bezrobocia, niepełnosprawności czy choroby).

   

   

  SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA KSERO ZAWISZA

  Powstała przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych, Spółdzielnia Socjalna Ksero Zawisza, jest miejscem re-ks strintegracji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Pracownicy świadczą usługi poligraficzne, w tym: druk materiałów szkoleniowych, materiałów promocyjnych (nadruk na długopisach, smyczach, kubkach), projektują kalendarze, ulotki, itp. Spółdzielnia zajmuje się także archiwizacją i kompleksową obsługą poligraficzną konferencji. Terminowość i jakość realizowanych zleceń są ich najlepszą wizytówką.

   

   

  STOWARZYSZENIE INICJATYWA ROZSĄDNYCH POLAKÓW

   

   

  SIRP logo

  Stowarzyszenie Inicjatywa Rozsądnych Polaków powstało by pomagać tym, którzy pomocy potrzebują. Codziennie udzielają bezpłatnej pomocy w formie żywności, ubrania, sprzętów gospodarstwa domowego, środków czystości, udzielają porad prawnych i psychologicznych. Realizują projekty aktywizujące zawodowo i społecznie osoby długotrwale bezrobotne, z niepełnosprawnością czy trudną sytuacją życiową. SIRP utworzył miejsca pracy dla sowich podopiecznych. Wykonują oni prace remontowo -budowlane, prace porządkowe, usługi w zakresie drobnych napraw. Dużą popularnością cieszą się wyprodukowane przez SIRP meble i kwietniki z europalet.sirp str

   

  www.sirp.pl

  www.facebook.com/SIRP41

   

   

   

   

  FUNDACJA GŁOWA DO GÓRY

  Działalność Fundacji skupia się przede wszystkim na edukacji społecznej, której celem jest uświadomienie zagrożeń żywieniowych na jakie narażone są dzieci. Prowadzone są tu indywidualne głowa1konsultacje dietetyczne, lekarskie, naturo terapeutyczne. Liczne kampanie informacyjne motywują do zmiany sposobu odżywiania i brania odpowiedzialności za dokonywane wybory.

  W 2016 roku Fundacja Głowa do Góry utworzyła przedsiębiorstwo społeczne zajmujące się pracami remontowo-budowlanymi. (Zatrudnione tu osoby bezrobotne przechodzą proces reintegracji, zdobywają kwalifikacje zawodowe i możliwość stałego zatrudnienia)

  www.glowadogory.org

  www.facebook.com/FundacjaGDG/

   

   

  SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA LARIGO GROUP

  Spółdzielnia świadczy usługi w zakresie niszczenia dokumentów i innych nośników danych, wspiera klientów w organizacji administracji biurowej. Od dłuższego czasu w obszarze tym zauważalny jest wzrost sprzedawanych usług- wszystko to efekt wzrostu świadomości o obowiązku ochrony danych osobowych. Spółdzielnia Socjalna Larigo Group w sposób profesjonalny i zgodny z prawem, świadczy prace w tym zakresie. Swoją ofertę kieruje do firm, urzędów, instytucji, placówek oświatowych i służby zdrowia.

  www.outpaper.pl

  SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA BE HAPPY

  be happ

  Niepubliczny Punkt Przedszkolny Be Happy zapewnia opiekę dzieciom w wieku od 2 do 5 lat. Na terenie przedszkola znajduje się bezpieczny figloraj dla dzieci, a w pobliżu ogrodzony plac zabaw. W Punkcie Przedszkolnym utworzono miejsce pracy w sektorze ekonomii społecznej w ramach projektu „OWES- wsparcie ekonomii społecznej” Poddziałanie IX.3.1.

  Be Happy jest przyjaznym miejscem dla dzieci i ich rodziców. Z bogatej oferty wychowania przedszkolnego korzystają dzieci z Kutna i okolic. Biorą udział w zajęciach edukacyjnych, językowych, gimnastycznych, artystycznych, muzyczno-rytmicznych, przyrodniczych, logopedycznych. Pobyt dzieci w placówce może być elastyczny i dostosowany indywidualnie do potrzeb dzieci i rodziców.

  behappykutno.pl

  www.facebook.com/BeHappyKutno

   

  FUNDACJA  MADOX  DESIGN

  Utworzone w Brzezinach przedsiębiorstwo społeczne zajmuje się całkowitą produkcją (począwszy od oryginalnych projektów) madoxstr odzieży. Rozpoznawalna marka – dzięki charakterystycznym spodniom, wyjątkowa jakość i niepowmadox strtarzalny design sprawiły, że MADOX DESIGN zyskał zaufanie wśród stale powiększającej się grupy zadowolonych klientów. Utworzona w Brzezinach linia produkcyjna pozwoliła na obniżenie kosztów produkcji, błyskawiczną terminowość realizowanych projektów, a co się z tym wiąże- rozwój rodzimej marki w najwyższej jakości.

   

  madoxdesign.com

  www.facebook.com/madoxdesign/

   

   

   

  FUNDACJA DARIUSZA STACHURY „CANTO PRO CLASSICA”

  fun.cantoPowstała z inicjatywy wybitnego tenora, honorowego obywatela Łodzi i Brzezin, Fundacja jest miejscem otwartym dla propagatorów kultury w szerokim jej rozumieniu. Osobisty dorobek, talent i wrażliwość na innych skupiają wokół jej założyciela wielu ludzi. Sam artysta chętnie dzieli się swoim talentem i doświadczeniem scenicznym. Sprzyja to lokalnej integracji społecznej.

  Fundacja jest także miejscem promowania początkujących artystów, mogą oni prezentować tu swoją twórczość. Życzliwe i przyjazne środowisko prowokuje do nowych pomysłów i chęci rozwijania siebie na wielu płaszczyznach. Wystawy, wspólne kolędowanie, koncerty, to wydarzenia, które na stałe wpisały się w kalendarz aktywności artystycznych.

  www.facebook.com/Fundacja-Dariusza-Stachury-Canto-Pro-Classica

   

   

   

  BOXLIFE SP. Z O.O.

  box logoPrzedsiębiorstwo Społeczne BOXlife produkuje moduły przeznaczone do budowy domówbox1 mieszkalnych całorocznych oraz letniskowych, na bazie recyclingu kontenerów morskich wycofanych z obiegu transportowego. BOXlife jest także miejscem pracy, w którym prowadzony jest proces rewitalizacji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w obszarze miasta i gminy Brzeziny. Pracownicy BOXlife podejmują działania w zakresie procesu wytwórczego i instalacji modułów prefabrykowanych.

  www.boxlife.pl

  www.facebook.com/BOXlifePolska

   

  FUNDACJA TRZY KOLORY

   

  czer1Fundacja prowadzi działalność o charakterze społecznym – tworząc miejsce aktywizacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, działa w branży gastronomicznej.

  Restauracja „Czerwony Kogut” – Tarteria to wyjątkowe miejsce w Aleksandrowie Łódzkim.

  W menu do wyboru traty słodkie i słone z różnymi nadzieniami. Każdy zje tu coś pysznego. Szef kuchni poleca także rozgrzewające kremy i francuskie quiche, bezowe szaleństwa oraz niebiańskie fondanty. Wszystko to w ciepłym, klimatycznym, pełnym kolorów wnętrzu…czer2

   

   

  czerwonykogut.pl

  www.facebook.com/czerwonykogut

   

   

   

   

  SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA  INCEPCJA

   

  incepcjaSpółdzielnia stworzyła pracownię artystyczną, w której powstają wyjątkowe dzieła: witraże, obrazy, incepcja1ceramika użytkowa. Można tu kupić przedmioty codziennego użytku, inspiracje artystyczne z duszą i niepowtarzalnym designem. Wszystko to w atmosferze artyzmu i kunsztu rzemiosła. Połączenie pasji, wykształcenia i życia zawodowego zaowocowało wyrażaniem siebie w formie, z którą identyfikują się twórcy i zaprzyjaźnieni z miejscem sympatycy. Większość z powstałych tu przedmiotów można zakupić na wystawach i wernisażach.

  incepcja.org

  www.facebook.com/pg/pracowniaartystycznaincepcja