+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
  • Polski
  • English
 • [wpa_toolbar]

  Co4Tran – 2-gi Learning Activity, Namur – Belgia (3/10/2022 – 7/10/2022)

  Co4Tran – 2-gi Learning Activity, Namur – Belgia (3/10/2022 – 7/10/2022)

  Kolejne Learning Activity realizowane w ramach projektu: Co4Tran – SZKOLENIE NA RZECZ PRZEJŚCIA OD ZATRUDNIENIA WSPOMAGANEGO DO ZATRUDNIENIA NA WOLNYM RYNKU już za nami. Tym razem nasze przedstawicielki odwiedziły przedsiębiorstwa społeczne działające w regionie Walonii w Belgii. Dzięki profesjonalnej opiece organizacji parasolowej, która organizowała spotkanie – Eweta dowiedzieliśmy się o specyfice sposobu działania ekonomii społecznej w Belgii oraz poznaliśmy najlepsze praktyki w odwiedzanych podmiotach.
  W swoje progi przyjęły nas m.in.:
  -Entranam- to firma zatrudniająca ponad 230 pracowników, którzy są zmotywowani do spełniania życzeń swoich klientów. Jako przystosowana firma pracy, dostosowuje się w takim samym stopniu do swoich klientów, jak i do swoich pracowników.
  Jako partner w podwykonawstwie przemysłowym w sektorze metalurgicznym, elektronicznym i łącznikowym oraz w różnych operacjach montażowych i pakujących, posiada również własną produkcję w zakresie stolarki, spawania mechanicznego (różne rodzaje prac spawalniczych) oraz wykańczania budynków.
  – Atelier Cambier – jest przedsiębiorstwem integracyjnym, którego misją jest profesjonalna integracja osób niepełnosprawnych.
  Powodem istnienia firmy jest postawienie w centrum zainteresowania człowieka, pracowników, aby mogli rozwijać się zarówno zawodowo, jak i osobiście. Zlokalizowane w pobliżu lotniska Charleroi, Atelier Cambier od ponad 55 lat oferuje swoje uznane know-how w zakresie usług dla firm, niezależnie od ich wielkości i sektora działalności, które przestrzegają obywatelskiego podejścia do równych szans i szacunku za różnice.
  -Le Relais de la Haute Sambre – integracyjne przedsiębiorstwo położone w zielonej okolicy w Lobbes w sercu regionu Thudinie.
  Jeśli jego głównym celem jest integracja zawodowa osób niepełnosprawnych, to innym jest zapewnienie dobrego samopoczucia i przyjemności odwiedzającym.
  Specyfiką tego przedsiebiorstwa jest zaproponowanie wysokiej jakości oferty turystycznej z hotelem*** i restauracją bistronomiczną.
  – Ateliers du Monceau – Założona w 1985 roku firma macierzysta Atelier de l’Avenir, Ateliers du Monceau kontynuuje promowanie integracji osób niesłyszących i niedosłyszących poprzez swoją początkową działalność, naprawę palet.
  Dziś firma opracowuje również inne produkty i usługi, aby umożliwić pracownikom odnalezienie się w firmie i rozwój w jej ramach.
  „Szczycimy się dostosowywaniem pracy do kwalifikacji osób, głównie z wadą słuchu, a nie odwrotnie.”
  Dziękujemy kadrom zarządzającym przedsiębiorstwami za odpowiedzi na wszystkie pytania oraz pracownikom za podzielenie się swoimi opiniami i spostrzeżeniami. Dzięki Wam przywieźliśmy do Polski moc inspiracji ❤
  W wizycie uczestniczyli przedstawiciele lidera projektu Narodowa Konfederacja Specjalnych Ośrodków Zatrudnienia CONACEE. Confederación Nacional Centros Especiales Empleo oraz przedstawiciele partnerskich organizacji z Hiszpanii – @Universidad Complutense de Madrid (Uniwersytet Complutense w Madrycie) , Niemiec -@Bundesarbeitsgemeinschaft Inklusionsfirmen and Fachberatung fuer Arbeits- und Firmenprojekte, Francji- Union Nationale Des Entreprises Adaptees Uneaa oraz Belgii – Entente Wallonne des Enterprises de Travail Adapte ( Eweta)
  Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia. Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.

   

  Co4Tran – SZKOLENIE NA RZECZ PRZEJŚCIA OD ZATRUDNIENIA WSPOMAGANEGO DO ZATRUDNIENIA NA WOLNYM RYNKU

  Program: Projekt Erasmus+

  Numer referencyjny: 2021-1-ES01-KA220-VET-000028035

  Współpraca między organizacjami i instytucjami w sektorze Kształcenia Zawodowego

  Rodzaj działania: Stowarzyszenia współpracy w zakresie kształcenia zawodowego

  Fundusze europejskie: 123 238 EUR

  Czas trwania: luty 2022 – luty 2024

  Koordynator: Narodowa Konfederacja Specjalnych Ośrodków Zatrudnienia (CONACEE)