+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
    • Polski
    • English
  • [wpa_toolbar]

    Zapraszamy Państwa do udziału w seminarium poświęconym tematyce aktywizacji zawodowej osób chorujących psychicznie

    Zapraszamy Państwa do udziału w seminarium poświęconym tematyce aktywizacji zawodowej osób chorujących psychicznie

    Seminarium odbędzie się w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 104, dnia 3 grudnia 2019 r., w godzinach 10:00-15:00.

    Seminarium jest częścią zakrojonego na szeroką skalę programu upowszechniającego ideę przedsiębiorczości społecznej, jako skutecznej i efektywnej metody aktywizacji zawodowej i reintegracji społecznej osób chorujących psychicznie, również niepełnosprawnych z przyczyny zaburzeń psychiatrycznych.

     

    W ramach programu zapraszamy Państwa zarówno na tegoroczną edycję Gali Przedsiębiorców Zaangażowanych Społecznie jak i na wspomniane seminarium.

    Oba wydarzenia będą doskonałą okazją do upowszechniania zarówno idei przedsiębiorczości społecznej jak dobrych praktyk w tym zakresie. W ramach seminarium antydyskryminacyjnego przewidziana jest organizacja panelu dyskusyjnego z naciskiem położonym zwłaszcza na aktywizację zawodową osób chorujących psychicznie, w tym – niepełnosprawnych, dla której szczególnie sprzyjające środowisko tworzą właśnie podmioty ekonomii społecznej, i ich rozwój doskonale wspiera reintegrację społeczno-zawodową osób niepełnosprawnych z przyczyny choroby psychicznej.
    Panel dyskusyjny realizowany w ramach seminarium antydyskryminacyjnego, dotyczący edukacji, promocji i upowszechniania idei zatrudniania osób chorujących psychicznie, zostanie uzupełniony o wątki dotyczące ekonomii społecznej w regionie łódzkim, wraz z prezentacją dobrych praktyk z tej dziedziny, na podstawie doświadczeń własnych organizatorów wydarzenia i podmiotów współpracujących.

    Skierowanie panelu między innymi do pracodawców z regionu pozwoli na bezpośrednie włączenie tych osób i podmiotów w nurt ekonomii społecznej, niezwykle istotny zarówno dla gospodarki krajowej, jak i dla grup osób wykluczonych, co może znacząco wpłynąć na efektywność rozwoju przedsiębiorczości społecznej w kraju.

     

    Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w seminarium 3 grudnia 2019!

     

    Zaproszenie + ramowy program seminarium_03.12.2019

    Skip to content