+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
  • Polski
  • English
 • [wpa_toolbar]

  Relacja z wizyty studyjną szlakiem podmiotów ekonomii społecznej województwa świętokrzyskiego (projekt OWES)

  Relacja z wizyty studyjną szlakiem podmiotów ekonomii społecznej województwa świętokrzyskiego (projekt OWES)

  W dniach 27 – 28 lipca 2017 r. grupa 15 osób reprezentujących różne podmioty ekonomii społecznej z powiatów objętych wsparciem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”, odwiedziła podmioty prężnie funkcjonujące na terenie województwa świętokrzyskiego.
  Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się z nami:
  1. Warsztat Terapii Zajęciowej „Szansa”.
  Byliśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania pracowników warsztatów w pracę z podopiecznymi, niezwykłej gospodarności instytucji oraz jej rozlicznych sukcesów i działań.

  2. Centrum Integracji Społecznej prowadzące działalność stolarską, krawiecką i gastronomiczną.
  Cieszymy się, że mogliśmy zjeść smaczny obiad przygotowany przez Centrum oraz zobaczyć cudowne wyroby zabawkarskie oraz florystyczne. Za bardzo cenne uważamy spotkanie z podopiecznymi centrum, możliwość podejrzenia ich w pracy i porozmawiania.
  3. Fundacja „Pomocna Dłoń, prowadząca szereg działań, w tym działania skierowane do seniorów.
  Pełni optymizmu wyszliśmy z Dziennego Domu „Senior – Wigor”. Na własne oczy mogliśmy przekonać się, że starość nie musi być smutna.

  4. Kielecko – Ostrowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społeczne
  Wiedza i doświadczenie w promowaniu oraz wspieraniu ekonomii społecznej przez OWES zrobiła na nas bardzo duże wrażenie. Dziękujemy za merytoryczny wykład poparty wieloma praktycznymi przykładami oraz wskazówkami, które dały nam dużo do myślenia.

  5. LGD „Krzemienny Krąg” zajmujące się promocją subregionu i tworzeniem miejsc pracy.
  Dziękujemy za możliwość poznania historii powstawania Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego oraz procesu zmian jakie zaszły w lokalnej społeczności dzięki niemu.

  6. Przedsiębiorstwo Społeczne Allozaur.
  Bardzo ciekawie było zobaczyć i posłuchać jak powstało i funkcjonuje pierwsze w Polsce przedsiębiorstwa społecznego w formie Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Przedsiębiorstwo Społeczne Allozaur, które wykonuje pamiątki oraz prowadzi działalność stolarską.

  Dziękujemy odwiedzonym podmiotom, ich pracownikom oraz podopiecznym za życzliwą atmosferę, możliwość poznania praktycznych aspektów ich pracy oraz otwartość w dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem.

  Wszyscy uczestnicy wizyty powrócili pełni motywacji i pomysłów.

  Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z wizyty.