+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
    • Polski
    • English
  • [wpa_toolbar]

    Encyklopedia Ekonomii Społecznej i sektora NGO w Polskim Języku Migowym – novum w Polsce!

    Encyklopedia Ekonomii Społecznej i sektora NGO w Polskim Języku Migowym – novum w Polsce!

    Z ogromną przyjemnością oddajemy w Państwa ręce Encyklopedię Ekonomii Społecznej i sektora NGO w Polskim Języku Migowym opracowaną przez naszą koleżankę Agnieszkę Kołodziejczak, która pracuje jako koordynator merytoryczny projektu „Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” ze strony Ośrodka Wsparcie Społeczne „JA-TY-MY” w Łodzi, będąc zarazem członkiem Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”.

     

    Projekt zawiera serię filmów edukacyjnych w języku migowym – prezentację haseł z definicjami na temat podstawowych pojęć ekonomii społecznej i sektora NGO (organizacji pozarządowych).

    Encyklopedia jest bazą podstawowej wiedzy w zakresie ekonomii społecznej i sektora organizacji pozarządowych dla osób niesłyszących. Projekt jest także skierowany do tłumaczy języka migowego, ponieważ zawiera mnóstwo przydatnej wiedzy na temat znaków języka migowego, sposobów tłumaczenia trudnych terminów z zakresu NGO i ekonomii społecznej.

    Agnieszka Kołodziejczak, jest osobą niesłyszącą i znającą doskonale problemy środowiska osób głuchych, dlatego też podjęła się wyzwania, którego celem było stworzenie bazy wiedzy będącej wielką pomocą zarówno dla osób głuchych, słabosłyszących jak i osób słyszących uczących się języka migowego lub będących tłumaczami języka migowego.

     

    Poniżej zamieszczamy linki do dwóch części Encyklopedii opublikowanych w serwisie YouTube:

    Część I: Encyklopedia Ekonomii Społecznej i sektora NGO w Polskim Języku Migowym. Pojęcia Ekonomii Społecznej i trzeciego sektora w PJM

    Część II: Jak utworzyć, jak działać, jak rozwijać? Bank Wiedzy o działaniach Ekonomii Społecznej i NGO w Polskim Języku Migowym

     

    Kim jest pomysłodawczyni?:

    Urodzona w 1976 roku w Łodzi. Absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Stypendystka rządu Norwegii w dziedzinie sztuk plastycznych (2003/2004) w Kunsthogskolen w Bergen. Doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego od roku akademickiego 2019/2020. Pracuje jako koordynator merytoryczny i administracyjny w Stowarzyszeniu Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” w Łodzi. Lady D Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury i sztuki w roku 2015 i zdobywczyni specjalnego wyróżnienia w finale krajowym. Współzałożycielka Grupy Artystów Głuchych. Twórczyni Galerii MEOK w Łodzi. Zajmuje się malarstwem, poezją i fotografią. Pasjonatka skandynawskiej kultury oraz wszystkiego co jest twórczością.

     

    Serdecznie zachęcamy do poszerzania wiedzy!