+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
  • Polski
  • English
 • [wpa_toolbar]

  Nuty wyjęte z kadru

  Nuty wyjęte z kadru

   

  Projekt „Nuty wyjęte z kadru” to cykl 2 koncertów muzyki filmowej które odbyły się w Wiśniowej Górze k. Andrespola oraz w Sochaczewie.

  W programie każdego z koncertów znalazły się piosenki i kompozycje instrumentalne pochodzące z polskich filmów fabularnych oraz seriali. W trakcie koncertów przedstawione zostały interesujące fakty oraz ciekawostki związane z twórcami i produkcją wspominanych filmów.

  Na potrzeby koncertu przygotowane zostały specjalne aranżacje wszystkich utworów. Zespół pod kierownictwem jednego z najzdolniejszych muzyków jazzowych, saksofonisty Michała Kobojka, wystąpił w składzie: Michał Kobojek, Przemysław Kuczyński, Marta Sobczak, Wojciech Stanisz, Bartek Papierz, Małgorzata Korpysz-Owczarek, Joanna Binkowska, Justyna Jakubowska, Oliwia Wojciechowska.

  Muzykom towarzyszyli:

  Iza Połońska – wokalistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych. Koncertująca niemal w całej Europie z projektami symfonicznymi twórczości Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Seweryna Krajewskiego.

   

  Bartek Grzanek, piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Na co dzień wykonuje muzykę pop, rock, blues i country. Lider zespołu Tosteer. W 2012 r. został finalistą piątej edycji „Mam Talent”.

   

  Jacek Malanowski od lat współpracujący z zespołem Trubadurzy, śpiewający także repertuar klasyczny ze znaną śpiewaczką operową Anną Cymerman.

   

  Termin realizacji projektu:

  1.05.2022 – 31.12.2022

  Miejsce realizacji:

  17 listopada 2022r.
  Liceum Ogólnokształcące im.Jana Karskiego w Wiśniowej Górze
  ul. Tuszyńska 32, 95-020 Wiśniowa Góra

  21 listopada 2022r.
  Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie
  ul. Bartosza Głowackiego 2, 96-500 Sochaczew   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


   

   

   

  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

  FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY

  PROGRAM RZĄDOWY KULTURA DOSTĘPNA

  MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

  tytuł zadania: „NUTY WYJĘTE Z KADRU”

   

  Wartość dofinansowania

  64.000 PLN

  Całkowita wartość zadania

  80.099 PLN

  Celem projektu „Nuty wyjęte z kadru” jest propagowanie polskiej twórczości jak również kształtowanie wrażliwości artystycznej w oparciu o wyjątkowy gatunek jakim jest muzyka filmowa. Projekt przewiduje organizację 2 koncertów, których celem jest przypomnienie wybranych piosenek i kompozycji instrumentalnych pochodzących z polskich filmów fabularnych oraz seriali. Koncert został zarejestrowany i opublikowany bezpłatnie w serwisie YouTube.