+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
  • Polski
  • English
 • [wpa_toolbar]

  Galeria dźwięków 2021

  Galeria dźwięków 2021

  Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego

   

  Opis Projektu:

  Celem projektu jest wzbogacenie oferty kulturalnej województwa łódzkiego oraz pielęgnowanie i rozwój polskiej tradycji kulturowej w województwie łódzkim poprzez zorganizowanie cyklu 3 wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury. Planowany cykl jest jednocześnie doskonałą formą zaprezentowania lokalnego i regionalnego dorobku kultury. Każde wydarzenie składać się będzie z dwóch części składowych. Pierwsza część obejmować będzie wywiad z artystą przybliżający historię wykonawcy, jego inspiracje i drogę kariery, drugą część stanowić będzie koncert muzyczny ukazujący dorobek artystyczny zaproszonego artysty. Aby wzmocnić przekaz promocyjny prezentowanego dorobku kulturowego, całość zostanie zarejestrowana w wersji audio i video, po czym w wersji plików filmowych udostępniona bezpłatnie na specjalnie stworzonych na potrzeby zadania profilach Facebook i YouTube.

   

   

  Termin realizacji projektu:

  1.11.2021 – 30.12.2021

  Miejsce realizacji:

  Galeria Artystyczna Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 17.

  Zaproszeni Artyści:

  SEBASTIAN RIEDEL

  Wokalista i instrumentalista – gra na gitarze, harmonijce ustnej oraz perkusji. W wieku 15 lat założył zespół Cree. Nazwa była ukłonem w kierunku ojca Ryszarda Riedla, zafascynowanego kulturą Indian. Od początku działalności zespół wydał osiem płyt studyjnych. Dla Sebastiana Riedla bardzo ważny element stanowi twórczość ojca, którą całe życie promuje – zarówno w postaci tras koncertowych jak i podczas festiwali.

  WOJTEK KLICH

  Bosy, śpiewający gitarzysta, były muzyk Ziyo. Twórca projektu pt. „Bardzo Orkiestra”. Autor hitu „Czy ten Pan i Pani” Ani Wyszkoni. Artysta ma na koncie wiele płyt i  nagrań. Koncertował m.in. z Ziyo, Markiem Piekarczykiem, Małgorzatą Ostrowską, Sebastianem Riedlem i Natalią Przybysz.

  BARTEK GRZANEK

  Wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor. Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer, z którym był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2003, za płytę „Testosterone”. Ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahan’a i Budgie. Współpracował jako gitarzysta z wieloma artystami. W 2011 r. Bartek Grzanek uczestniczył w konkursie wokalnym TVP „The Voice of Poland” – w drużynie Andrzeja Piasecznego. W 2012 r. został finalistą V edycji „Mam Talent”.


  ANDRZEJ KRZYWY

  Polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i prezenter telewizyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 1984–1987 gitarzysta i wokalista zespołu Daab. Od 1987 wokalista zespołu De Mono, z którym wydał 13 płyt. W 1998 stworzył projekt „Sędzia dread”


  Galeria zdjęć z wydarzeń: