+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
  • Polski
  • English
 • [wpa_toolbar]

  Galeria dźwięków 2023

  Galeria dźwięków 2023


  Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego

   

  Opis Projektu:

  Celem planowanego projektu jest zorganizowanie 3 wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury na terenie województwa łódzkiego. Planowany cykl jest jednocześnie doskonałą formą zaprezentowania lokalnego i regionalnego dorobku kultury. Każde wydarzenie składać się będzie z dwóch części składowych. Pierwsza część obejmować będzie wywiad z lokalnym artystą przybliżający historię wykonawcy, jego inspiracje i drogę kariery, drugą część stanowić będzie koncert muzyczny ukazujący dorobek artystyczny zaproszonego artysty. Aby wzmocnić przekaz promocyjny prezentowanego dorobku kulturowego, całość zostanie zarejestrowana w wersji audio i video, po czym w wersji plików filmowych udostępniona bezpłatnie w kanale YouTube.

   

  Termin realizacji projektu:

  1.09.2023 – 31.12.2023

   

  Miejsce realizacji:

  Gminna Biblioteka Publiczna w Rogowie przy ul. Wojska Polskiego 26

  Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7

  Dzienny Dom Seniora w Andrespolu przy ul. Ceramicznej 2a

   

  Zaproszeni Artyści:

  SEBASTIAN RIEDEL

  Wokalista i instrumentalista – gra na gitarze, harmonijce ustnej oraz perkusji. W wieku 15 lat założył zespół Cree. Nazwa była ukłonem w kierunku ojca Ryszarda Riedla, zafascynowanego kulturą Indian. Od początku działalności zespół wydał osiem płyt studyjnych. Dla Sebastiana Riedla bardzo ważny element stanowi twórczość ojca, którą całe życie promuje – zarówno w postaci tras koncertowych jak i podczas festiwali.

  WOJTEK KLICH

  Bosy, śpiewający gitarzysta, były muzyk Ziyo. Twórca projektu pt. „Bardzo Orkiestra”. Autor hitu „Czy ten Pan i Pani” Ani Wyszkoni. Artysta ma na koncie wiele płyt i  nagrań. Koncertował m.in. z Ziyo, Markiem Piekarczykiem, Małgorzatą Ostrowską, Sebastianem Riedlem i Natalią Przybysz.

   

  BARTEK GRZANEK

  Wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor. Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer, z którym był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2003, za płytę „Testosterone”. Ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahan’a i Budgie. Współpracował jako gitarzysta z wieloma artystami. W 2011 r. Bartek Grzanek uczestniczył w konkursie wokalnym TVP „The Voice of Poland” – w drużynie Andrzeja Piasecznego. W 2012 r. został finalistą V edycji „Mam Talent”.

   

   

   

   

   

   

   

  MARIAN LICHTMAN

  Marian Lichtman polski kompozytor, perkusista i wokalista. Wraz z Krzysztofem Krawczykiem, Sławomirem Kowalewskim, Jerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim stworzył w 1963 zespół Trubadurzy, w którym występuje do dzisiaj. Należy do grona czołowych polskich przedstawicieli tworzących utwory w stylu scat, charakteryzującym się dźwiękonaśladowczym sposobem śpiewania.

   

  Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego