+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
  • Polski
  • English
 • [wpa_toolbar]

  Wystawcy 2017

  1. STOWARZYSZENIE WSPARCIE SPOŁECZNE „JA-TY-MY” sws

  Działające na rynku od 15 lat Stowarzyszenie jest współorganizatorem Łódzkich Targów Ekonomii Społecznej. Propaguje model przedsiębiorstwa społecznego jako sposób rozwiązania problemów  zawodowych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Po wielu latach doświadczeń we wspieraniu rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami  obecnie pomaga tworzyć organizacje pozarządowe i społeczne wspierając ich aktywność przez oferowany system usług i doradztwa. Prowadzony przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej otrzymał status ośrodka OWES Wysokiej Jakości. Swoim działaniem Stowarzyszenie obejmuje region miasta Łodzi oraz powiat poddębicki, łęczycki, kutnowski, łowicki, zgierski, brzeziński, skierniewicki . Powołane do życia (w wyniku działań,  prowadzonego przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”, Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej) spółdzielnie socjalne działają w różnych branżach. Wszystkie będą obecne na targach.

  sws jatymy

   

  www.wsparciespoleczne.pl

   

  2. TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ NIEPEŁNOSPRAWNYCH

  Współorganizator Targów Ekonomii Społecznej.

  Misją działalności Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych jest wspieranie i towarzyszenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym w ich drodze do odzyskania kontroli nad własnym życiem.

  W bieżącym roku mija 25 lat działalności TPN. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wypracowanie  skutecznej oferty wsparcia skierowanej do osób cierpiących na zaburzenia psychiczne (zwłaszcza chorych na schizofrenię). Podopieczni TPN korzystają ze stworzonego systemu placówek o różnym profilu działania, rehabilitacji w placówkach dziennych i całodobowych. Kluczowym elementem podejmowanych działań jest aktywizacja zawodowa podopiecznych. Prowadzi ona do ich powrotu do normalnego i godnego życia, przeciwdziała izolacji społecznej, łamie bariery społeczne.

  W ramach działań TPN prowadzone są w zależności od zdiagnozowanych potrzeb terapie: treningi umiejętności społecznych, terapia manualna i arteterapia, zajęcia rekreacyjno-sportowe, trening umiejętności spędzania wolnego czasu, aktywizacji zawodowej, konsultacje psychologiczne, psychiatryczne, socjalne. Pacjenci objęci opieką biorą udział w zajęciach w Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej, Klubie „WIĘŹ”, Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Zacisze” z hipoterapią(na którego ternie funkcjonują Mieszkania Chronione),Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, hostelu. Od kilku lat Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych świadczy specjalistyczne usługi w miejscu zamieszkania chorego. Podmioty wyrosłe z TPN będą prezentowały się na Targach Ekonomii Społecznej.

  tpn

  http://www.tpn.org.pl/

   

  3.STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW KULTURY LUDOWEJ FOLKIER

  Propagowanie kultury ludowej , chronienie dziedzictwa kulturowego, działalność na rzecz rozwoju artystycznego oraz promocja regionu to misja stowarzyszenia. Pracują nad przełamywaniem barier międzypokoleniowych i dialogiem międzykulturowym.

  W Zgierzu, gdzie mają swoją siedzibę uczestniczyli aktywnie w obchodach 50-lecia  ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Boruta. Zespół jest z pewnością wizytówką regionu. Cieszy się niesłabnącą sympatią i zainteresowaniem wszędzie gdzie się pojawia. Dorośli odwiedzający targi z pewnością docenią możliwość zobaczenia z bliska przepięknych oryginalnych strojów ludowych, a dzieci będą uczyć się historii.

  stowarzyszenie zdjęcie1

  https://www.facebook.com/FOLKIER

  4. KŁOS SP. Z O.O. OŚRODEK SZKOLENIOWY

  KŁOS to przedsiębiorstwo społeczne powstałe w ramach projektu Koalicja Łamania Oporów Społecznych „KŁOS”.

  Ośrodek położony w cichej i spokojnej okolicy, na skraju lasu w Grotnikach k. Łodzi czeka na firmy i indywidualnych klientów chcących skorzystać z jego oferty. Można tu zorganizować szkolenia, wyjazdy  integracyjne, uroczystości okolicznościowe, czy spędzić wolny czas na łonie natury. Do dyspozycji gości pozostaje baza noclegowa z 25 miejscami w 1-,2- 3-,4- osobowych pokojach z łazienkami, dwie (wyposażone w rzutnik multimedialny, ekran i flipchart) sale konferencyjne, bezprzewodowy dostęp do Internetu. Teren wokół ośrodka jest ogrodzony, z możliwością organizowania zajęć i przyjęć w plenerze (ognisko, grill, zajęcia sportowe).

  Pracownicy ośrodka zapraszać będą do odwiedzenia tego miejsca rozdając ulotki i broszury informacyjne promujące ich usługi.

  http://klos.org.pl/

   

  5. MADOX DESIGN

  _MG_2499aMadox Design to marka rozpoznawalna (za sprawą charakterystycznie zapinanych z przodu na klapę spodni) przez śledzących wyjątkowe trendy fanów mody polskiej.

  Niebanalne kolekcje produkowane są w całości w Polsce. Wykonane z wysokiej jakości tkanin ubrania cechuje niepowtarzalny design i jakość, które doceniają zadowoleni i wierni marce klienci. W 2016 roku Madox Design przez stworzenie przedsiębiorstwa społecznego otrzymało wsparcie finansowe na  utworzenie nowych miejsc pracy. Firma rozwija się i cieszy rosnącym zainteresowaniem. Odzież sprzedawana jest w salonach stacjonarnych i sprzedaży wysyłkowej. Twórca Madox Design marzy o stworzeniu wszystkich projektów , które ma w głowie. Sezonowo pojawiają się więc nowe kolekcje.

  Odwiedzające targi dzieci będą mogły zabawić się w projektantów odzieży tworząc na papierowych manekinach własne kolekcje, a dorośli i młodzież kupić wystawione modele.

   

  _MG_3212a

   

  http://madoxdesign.com/

   

  6. ŁÓDZKI SEJMIK OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

   

  Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych reprezentuje interesy osób niepełnosprawnych, integruje ich środowisko, koordynuje działania zachęca  do aktywnego udziału osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zawodowym. Prowadzi działalność informacyjną, szkoleniową, konsultacyjną, przeciwdziała dyskryminacji .Zrządza wypożyczalnią sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego: są tu dostępne wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, balkoniki, kule i wiele innych.

  Przygotowali wystawę prac malarskich i broszury informacyjne  dotyczące ich aktualnych działań i projektów.

  http://lodzkisejmik.pl/

   

  7. CENTRUM PROMOCJI I ROZWOJU INICJATYW OBYWATELSKICH OPUS

  Centrum pracuje nad rozwojem postaw obywatelskich. Pomaga organizacjom pozarządowym realizować swoje projekty poszukując nowych źródeł finansowania działań obywatelskich. Prowadzi szkolenia, doradztwo, konsultacje. Działa na rzecz integracji środowiska lokalnego. Przyznaje małe granty na lokalne działania. Wspiera społeczników. Zajmuje się rozwojem i promocją Ekonomii Społecznej w regionie.

  OPUS zdjęcie (3)

   

  http://www.opus.org.pl/

   

  8. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA KSERO ZAWISZA

  Powstała przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych spółdzielnia to miejsce reintegracji społeczno-zawodowej. Rzetelność, terminowość, elastyczność w zakresie oferowanych przez nią usług to jej główne atuty.

  Zajmują się drukiem materiałów szkoleniowych, artykułów  promocyjnych (kubki, długopisy z logotypami, kalendarze), przygotowaniem do druku ulotek, archiwizacją dokumentów.

  Ze względu na profil działalności prezentować będą własnej produkcji banery, materiały promocyjne i publikacje rozpowszechniające ich działalność.

   

  9. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA POP

  Zawiązana przez szóstkę przyjaciół spółdzielnia socjalna stworzyła nowe miejsce w Łodzi- POP’N’ART- pub kulturalny. Połączenie pubu z instytucją kulturalną, gdzie organizowane są koncerty, wystawy, wernisaże, przyciąga tych którzy lubią coś dla ciała i dla ducha. Serwowane dania lekkie, przekąski , zupy, zestawy lunchowe można zjeść na miejscu lub zamówić na wynos. Zadowoleni wychodzą stąd wszyscy ,serwowane są bowiem dania z różnych stron świata ,także dla wegan i diet bezglutenowych.

  Wyjątkowa aranżacja  miejsca (oryginalny pomysł na komiksowy wystrój wnętrza, kolorowe poduszki ), przestrzeń która pozwala na organizowanie  „wydarzeń art” czynią je wyjątkowym.

  Serwując ożywczą lemoniadę i własnego wypieku słodkości inspiratorzy tej działalności zapraszać będą wszystkich uczestników targów do odwiedzenia pubu.

  18557078_1933581603552877_1761161085914098932_n

  www.facebook.com/popartlodz/

   

  10. CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ MEA

  Centrum Integracji społecznej MEA działa w naszym regionie w ramach projektów mających na celu przystosowanie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym do wejścia na rynek pracy, utrzymania jej i ogólnej poprawy jakości życia swoich podopiecznych. W ramach reintegracji zawodowej i społecznej prowadzone są tu kursy doskonalenia zawodowego, szkolenia, terapie indywidualne i grupowe, animacje kulturalne.

  Odwiedzający targi mogli będą zapoznać się z ich działalnością.

  www.uwolnienie.pl/pl/cis-mea

   

  11. ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ W ŁOWICZU

  Powołany do życia przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” zakład, to miejsce, w którym osoby z  niepełnosprawnością mają możliwość powrotu na rynek pracy przez udział w  rehabilitacji zawodowej i społecznej, a także monitoring instruktorów zawodu i liczne szkolenia.

  Zainteresowani taką formą działalności w naszym regionie będą mogli zobaczyć efekty pracy osób zatrudnionych w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Łowiczu uczestnicząc w degustacji przygotowanych wcześniej propozycji kulinarnych. Mamy nadzieje, że w przyszłości będą mieli Państwo okazję do skorzystania z bogatej oferty usług gastronomicznych proponowanych przez łowicki ZAZ.

  zaz łowicz

  www.facebook.com

   

  12. KTA – CENTRUM TERAPII I AUTYZMU W ŁODZI NAVICULA

  Krajowe Towarzystwo Autyzmu- centrum terapii autyzmu w Łodzi to specjalistyczna stacjonarna placówka  dla dzieci z autyzmem. Stworzony tu został system wsparcia dla dzieci , młodzieży i osób dorosłych  oraz ich opiekunów i rodzin. Navicula prowadzi działalność w zakresie prowadzenia Środowiskowego Domu Samopomocy, Ośrodka Terapeutyczno-Edukacyjnego, Przedszkola, Poradni dla Osób z Autyzmem. Przedstawią swoją działalność – począwszy od diagnostyki po różnorodne formy terapii zajęciowej, konsultacje informacyjno-medyczne. Zaprezentują także prace plastyczne swoich podopiecznych.

  www.navicula.pl

   

  13. FUNDACJA IM. ŚW. JANA PAWŁA II „DLA RODZINY”

  Fundacja z siedzibą w Zgierzu swoje działania kieruje w stronę rodzin, inspirując się życiem i działalnością Jana Pawła II wspierającego życie ludzkie we wszystkich jego etapach .

  Powstała aby wspomagać rodziny w różnych potrzebach życia codziennego. Pracują na rzecz mieszkańców Zgierza i okolic, wszystko po to by żyło im się trochę lepiej. Opieką otaczają małych i dużych, dbając jednocześnie o potrzeby rodziców i ich dzieci. Pomaga rodzicom chcącym wrócić na rynek pracy (po urlopach macierzyńskich i tacierzyńskich) w opiece nad ich pociechami , troszcząc się o nie w Klubie Malucha u „Radosnego Anioła” i u „Dobrego Anioła”, wkrótce rozpoczyna pracę żłobek i przedszkole. Prowadzą Punkt Konsultacyjny dla rodziców i dla dzieci, pomagając im  w trudnościach edukacyjnych, wychowawczych  i rozwojowych. Na targach będzie można skorzystać z porad specjalisty-pedagoga, dla dzieci poprowadzą kreatywne „prace-wariacje”, całe rodziny zaś zaproszą na wspólne warsztaty zumby.

  Mała Scena

   

  www.dlarodziny.org.pl

   

  14. FUNDACJA KROK DO PRZODU

  Siedziba fundacji zlokalizowana jest w Zgierzu, ale jej działalność wychodzi daleko poza granice miasta. „Krok do przodu” definiuje to co w założeniu jest jej celem- szukanie nowych dróg i rozwiązań. W swoich działaniach skupia się na pomocy ludziom w elastycznym poruszaniu się na rynku pracy, dba o kształtowanie (zwłaszcza wśród młodych) odpowiedzialnych postaw obywatelskich, wspiera rozwój osób z wyjątkowymi zdolnościami, pracuje w obszarach szeroko pojętej kultury.

  Fundacja Krok Do Przodu przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą postaw prospołecznych a także broszury i ulotki promujące jej działalność.

  www.facebook.com/fundacjakrokdoprzodu

   

  15. FUNDACJA BIURO INTERWENCYJNEJ EDUKACJI I DYDAKTYKI ARTYSTYCZNEJ (B.I.E.D.A.)

  Fundacja – BIEDA, B.- biuro, I.- interwencja (performance artystyczny), E. i D.- edukacja i dydaktyka, A.- artyzm, to formacja artystyczna w swoim działaniu udowadniająca, że sztuka może być tworzona z rzeczy niepotrzebnych, a przeszkodą w jej realizacji może być tylko brak pomysłu czy ograniczona wyobraźnia. Tego z całą pewnością twórcą  BIEDY nie brakuje. Z przedmiotów wyrzuconych wyczarowują instrumenty muzyczne, oświetlenie, rzeźby, nadają im nową jakość i drugie życie. Projekty powstają spontanicznie, są wyjątkowe i niepowtarzalne. Tworzą oryginalną scenografię i są inspiracją do coraz to nowszych odkryć artystycznych, działań kreatywnych obalających stereotypowe myślenie.

  W zaprojektowanej przez członków fundacji scenerii wystawienniczej prezentowane będą  wyroby ze stali, srebra, miedzi, biżuteria, ręcznie robione lampy, świeczniki, przedmioty sztuki użytkowej.b.i.e.d.a.

   

  www.bieda.art.pl

   

  16. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA NOVENTA

  Spółdzielnia zatrudnia osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, aktywizując je zawodowo poprzez wspólne prowadzenie przedsiębiorstwa społecznego. Prowadzi działalność w zakresie usług związanych z zagospodarowaniem terenów zielonych, przygotowaniem terenów pod budowę, usługi związane z utrzymaniem porządku. Obsługuje firmy i klientów indywidualnych. Spółdzielnia funkcjonuje na rynku od kilu lat, dba o konkurencyjność cen i wysoką jakość świadczonych usług.

   

  17. INSTYTUT SPRAW OBYWATELSKICH INSPRO

  Promują, rozwijają i kształtują postawy obywatelskie. Wszystko po to by ludziom żyło się lepiej. Przeprowadzają kampanie obywatelskie, organizują debaty i konferencje, zbiórki podpisów pod petycjami, happeningi i pikiety, monitorują i doradzają, szkolą. Działają we wszystkich sferach życia społecznego nawołując do barania za nie pełnej odpowiedzialności. Aktywują lokalne grupy społecznościowe do dbania o własne interesy i wspólne dobro. Są obecni wszędzie tam gdzie się coś dzieje, i w miejscach, które trzeba rozruszać. Pracują na rzecz obywateli, którzy są świadomi swoich praw i obowiązków.IMG_6924www.inspro.org.pl

   

  18. STOWARZYSZENIE INICJATYWA ROZSĄDNYCH POLAKÓW

  W ramach znanego już i prężnie działającego na rynku łódzkim Stowarzyszenia Inicjatywa Rozsądnych Polaków, utworzone zostało przedsiębiorstwo społeczne zatrudniające osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

  Stowarzyszenie w ramach działalności gospodarczej zajmuje się remontami, wykonywaniem instalacji elektrycznych i kanalizacyjnych, tynkowaniem, zakładaniem stolarki budowlanej, tapetowaniem ścian, malowaniem i szkleniem, sprzątaniem budynków i obiektów przemysłowych, działalnością związaną z zagospodarowaniem terenów zieleni, naprawą artykułów użytku osobistego i domowego .Osoby pozostają pod opieką Stowarzyszenia, mogą także korzystać z pomocy w formie żywności, ubrań, sprzętów gospodarstwa domowego, prawnej i psychologicznej.

  Na Targi przyjeżdżają z wykonanymi i zaprojektowanymi przez siebie meblami z euro palet. Nadanie drugiego-nowego życia produktom, które dla innych nie stanowiły już wielkiej wartości jest interesującą podpowiedzią jak stworzyć coś z niczego. Wytworzone z materiałów „z odzysku” fotele, siedziska, stoliki, kwietniki prezentowane będą w namiotach ekspozycyjnych. Będziemy mieli możliwość nie tylko oglądania ich ale także osobistego testowania i bezpośredniego składania na nie zamówień u wykonawców.

  www.sirp.pl

   

  19. FUNDACJA  ART  OF BREAKING

  Łódzka fundacja tworzy środowisko przyjazne dla dzieci i młodzieży, także tych z placówek opiekuńczo-wychowawczych ( takich jak domy dziecka, ośrodki wychowawcze) kształtując ich postawy i aktywność  przez rozwój pasji jaką jest taniec.

  Wyjątkowi ludzie, którzy pracują tu z młodzieżą są przekonani, że każdy może zmienić swoje życie, nic nie dzieje się przez przypadek, a marzenia są możliwe do spełnienia. Taniec jest  doskonałą formą treningu nie tylko ciała ale i ducha. Konieczna determinacja i wytrwałość to cechy, które pomagają  podczas ćwiczeń, ale także w życiu codziennym podopiecznych fundacji. Taniec może być rodzajem ćwiczeń charakteru, podnosi samoocenę, pomaga walczyć z nieśmiałością, można w nim wyrazić wszystkie emocje.

  Członkowie Art of Breaking aktywnie angażują się w działania obywatelskie i kampanie społeczne w Łodzi. Na targach poprowadzą warsztaty i pokazy taneczne dla dzieci i młodzieży. Będzie się działo!aob

  www.artofbreaking.pl

   

  20. POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM KOŁO W ALEKSANDROWIE ŁÓDZKIM

  Jak sami o sobie mówią ich misją jest dbanie o godność ludzką osób niepełnosprawnych intelektualnie. Działają na rzecz wyrównania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, przestrzegania wobec nich praw człowieka, aktywizacji w życiu społecznym i zawodowym. Prowadzą działania wspierające ich rodziny, opiekunów prawnych.

  Podopieczni Stowarzyszenia przyjadą na targi  z kiermaszem swoich prac wykonanych w trakcie terapii zajęciowej. Będą to obrazy malowane na płótnie i papierze wykonane różnymi technikami,kompozycje kwiatowe, plecione z papieru koszyki, ręcznie malowane szklane naczynia, ozdobne pudełka, produkowane przez nich wyroby dziewiarskie.

  Swoją działalność prowadzą od wielu lat, mogą więc pochwalić się bogatym dorobkiem.

   

  www.psouu.org.pl

   

  21. REGIONALNE CENTRUM WOLONTARIATU CENTERKO

  Głównym celem działalności Centrum jest rozwój profesjonalnego wolontariatu. Prowadzone są tu liczne szkolenia  mające na celu podnoszenie kwalifikacji osób chcących pełnić funkcje wolontariuszy lub koordynatorów wolontariatu. Wolontariat w swoim zamierzeniu niesie pomoc innym, działalność taka prowadzi także do osobistego rozwoju wolontariusza, jest formą aktywizacji zawodowej i społecznej.

  Przynosi to wielopłaszczyznowy rozwój społeczeństwa – tych którzy biorą i tych którzy dają.

  To miejsce, w którym spotykają się ludzie chcący zrobić coś dla innych, bez znaczenia jest wiek,wykształcenie, pozycja społeczna…Ich dewiza jest obietnicą korzyści obustronnych :NIOSĄC POMOC INNYM POMAGAMY SOBIE. Na targach przedstawią interaktywną prezentację swojej działalności, zarządzanie wolontariatem. Pracownicy Centrum przygotują animacje edukacyjne dla dzieci.

  centrrko4www.centerko.org

   

  22. FUNDACJA TRZY KOLORY – CZERWONY KOGUT

  Powstała w Aleksandrowie Łódzkim nowa restauracja specjalizuje się w tartach słodkich i słonych przygotowywanych na miejscu ze stałymi klasycznymi nadzieniami i w sezonowych wariantach. W menu znajdziemy także zupy kremy i słodkie desery, którym nikt się nie oprze. Mówią o sobie, ze robią najlepszą tartę w województwie łódzkim.

  Sprawdzimy podczas targów.

  www.czerwonykogut.pl

   

  23. ODDZIAŁ OKRĘGOWY POLSKIEGO ZWIĄZKU EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW W ŁODZI

  Związek to organizacja społeczna, pozarządowa. W Łodzi liczy około 8 tysięcy członków. Swoją działalność skupiają na poprawie warunków socjalno-bytowych emerytów, rencistów i inwalidów oraz uczestniczeniu w życiu społecznym przez współdziałanie z organami władzy i administracji publicznej, samorządowej oraz innymi organizacjami społecznymi, gospodarczymi i spółdzielczymi. Związek integruje i aktywizuje środowisko emerytów, rencistów i inwalidów organizując różne formy życia kulturalnego (wieczorki taneczne, zabawy karnawałowe, spotkania okolicznościowe), artystycznego, sportowego (m.in. gimnastyka rehabilitacyjna), turystycznego (wycieczki krajowe i zagraniczne).

  Odwiedzający Targi seniorzy będą mogli zapoznać się z aktualną działalnością związku i skorzystać z proponowanych form aktywności.

  PZERiI zdjęcie2

   

  24. ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ „DOBRY START”

  Aktywizuje zawodowo osoby z niepełnosprawnością, pomagając im odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Wspiera w dobrym  starcie-początku drogi zawodowej. Przygotowuje do życia w otwartym środowisku. Pracownicy ZAZ korzystają z zajęć w kilku pracowniach: komputerowej (gdzie zajmują się serwisowaniem sprzętu komputerowego i sieci informatycznych), malarskiej(w której powstają prace autorskie i konserwowane są różnymi technikami reprodukcje), drewniano-stolarskiej (produkowane są tu różnego rodzaju przedmioty z drewna a także odnawiane te, które nadgryzł ząb czasu), rękodzieła- ozdabiane są tu wykonane wcześniej w drewnie przedmioty użytku codziennego, ozdoby, meble. Poszczycą się rękodziełem zdobionym głównie techniką decoupage (różnej wielkości skrzynkami, donicami, kuferkami, pudełkami, osłonkami i wieloma innymi).

  www.facebook.com/ZAZ.Dobry.Start.TPN

   

  25. ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ  „ZDROWA KUCHNIA”

  Specjalizuje się w profesjonalnej i kompleksowej obsłudze gastronomicznej szkoleń, imprez okolicznościowych, świadczy usługi cateringowe. Obsługuje instytucje, firmy, a także klientów indywidualnych. Sprawdzona i profesjonalna obsługa, dbałość o wysoką jakość produktów są gwarancją usług najwyższej jakości. ZAZ „Zdrowa kuchnia” jest jednym z zakładów aktywności zawodowej prowadzonych  przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych.

  www.facebook.com/ZAZZdrowaKuchnia

   

  26. FUNDACJA OGRÓD SERCA

  Działająca w Łodzi – Fundacja Ogród Serca powstała aby nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują. Realizuje wiele projektów mających na celu wsparcie indywidualne i społeczne osób potrzebujących  (niepełnosprawnych, chorych , starszych, w trudnej sytuacji życiowej).Prowadzi działalność charytatywną, wspiera domy pomocy społecznej, placówki opiekuńczo-wychowawcze, organizuje zajęcia sportowe, edukacyjno-kulturalne. Fundacja jako podmiot ekonomii społecznej rozpoczyna działalność nakładczą czasopisma „Zielony na prawo” i „Marzenia i Fakty”. Działając w branży wydawniczej zajmują się drukowaniem plakatów, ulotek, wizytówek, prowadzeniem stron internetowych.

  www.ogrodserca.pl

   

  27. STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY I OSÓB Z PROBLEMAMI PSYCHICZNYMI, ICH RODZIN I PRZYJACIÓŁ POMOST

  Stowarzyszenie Pomost – powołane do życia z potrzeby i inicjatywy rodziców młodzieży leczącej się psychiatrycznie funkcjonuje w Łodzi od 2000 roku. Jest miejscem gdzie pomoc otrzymać mogą rodzice, całe rodziny borykające się z problemami codzienności życia z osobą z problemami psychicznymi.

  Wsparcie, dla wkraczającej w dorosłość młodzieży, dla jej bliskich, aktywizacja zawodowa, społeczna, tworzenie przyjaznego środowiska, możliwość dzielenia się swoim doświadczeniem i korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań – to rzeczywistość, w obszarze której działa stowarzyszenie.

  POMOST zaprasza wszystkich, którzy zetknęli się w swoim najbliższym otoczeniu z młodymi potrzebującymi pomocy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego (po przebytej hospitalizacji, kryzysie, uzależnieniu). Pamiętajcie – nie jesteście sami, wokół Was jest wiele życzliwych osób…

  www.pomost-lodz.org

   

  28. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA COLOR TRIP

  Spółdzielnia socjalna Color Trip  założona w Kostrzewicach (woj. łódzkie) jest jednym z nielicznych w regionie producentów magnesów turystycznych i reklamowych w technologii 3D. Małe w formie gadżety od dawna cieszą się rosnąca popularnością. Mogą być wyprodukowane w dowolnym kształcie, wielkości i kolorystyce.

  Wyjątkowe projekty, szybkie terminy realizacji, nietuzinkowe pomysły na promowanie miasta, działalności, okolicznościowe pamiątki, wszystko to w wymiarze 3D będziemy mogli oglądać podczas targów.

   

  29. POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ  INTELEKTUALNĄ KOŁO W ZGIERZU

  Stowarzyszenie na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym koło w Zgierzu funkcjonuje od ponad trzydziestu lat. Reprezentuje interesy i działa na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym, ich rodzin i opiekunów. Obejmuje opieką   Środowiskowy  Dom Samopomocy ( gdzie prowadzone są zajęcia w formie treningu funkcjonowania w życiu codziennym, treningi interpersonalne, rehabilitacja ruchowa, działalność integracyjno-kulturalna, opieka medyczna i socjalna), Zespół Terapeutyczno-Rehabilitacyjny Aktywności Społecznej, Ośrodek Wczesnej Interwencji (ustalenie wielospecjalistycznej diagnozy), Warsztaty Terapii Zajęciowej (gdzie podopieczni przygotowują się w miarę swoich możliwości do aktywności zawodowej i samodzielnego i aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie).

  Prezentować będą stworzone przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej wyroby rękodzieła – ceramikę, (talerze, filiżanki, misy, wazony), koraliki, serwetki, okolicznościowe kartki, ozdoby i przedmioty codziennego użytku.

  do wysyłki1

   

  www.psouu.miasto.zgierz.pl

   

  30. STOWARZYSZENIE BESIEKIERY czy tu jeszcze straszy SIEDLISKO BESIEKIERY

  Besiekiery to mała wieś w powiecie łęczyckim, gdzie podziwiać można ruiny gotyckiego zamku z XV wieku. Z miejscem tym związanych jest legenda o pewnym rycerzu, który założył się z diabłem Borutą , i zakład przegrał…Diabeł podobno wciąż się tam pojawia….Całą historię można usłyszeć i przekonać się o jej prawdziwości przyjeżdżając do siedliska.

  To urokliwe miejsce zaprasza do odwiedzenia ruin zamkowych, spacerów po cichej i czystej okolicy, na grzybobranie, wędkowanie, plażowanie przy fosie zamkowej. Można tu skorzystać z  zajęć organizowanych w zagrodzie edukacyjnej- warsztatów rękodzielnictwa. Na targach mieszkańcy siedliska zapraszać będą do odwiedzenia tego miejsca. Dla małych i dużych poprowadzą warsztaty plecionkarstwa  z sitowia. Będą z niego wyczarowywać cudaki –zwierzaki.

  UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1c4siedliskobesiekiery.pl

   

  31. FUNDACJA ABI

  Fundacja powstała w celu wspierania osób niepełnosprawnych(przez rehabilitację), dzieci z terenów wiejskich zagrożonych wykluczeniem, uczniów i pensjonariuszy różnych placówek (szkolnych, wychowawczych, opiekuńczych, ośrodków, szpitali), poprzez animaloterpię- pracę z przeszkolonymi w tym celu zwierzętami. Organizuje zajęcia sportowe, akacje propagujące właściwy stosunek wobec ludzi i zwierząt, konkursy, naukę jazdy konnej, turystykę w siodle. Najbardziej popularne są tu zajęcia z dogoterapii i hipoterapii.

  Fundacja rozpowszechniać będzie publikacje dotyczące swojej działalności, zorganizują gry i zabawy dla dzieci. Będzie malowanie twarzy i skrzynka skarbów…abi

  www.fundacjaabi.pl

   

  32. FUNDACJA WASZA SZANSA

  Fundacja powołana została by wspierać osoby opuszczające ośrodki szkolno-wychowawcze i poprawcze oraz zakłady karne w readaptacji społecznej. Podopieczni fundacji otrzymują pomoc podczas procesu zdobywania niezależności finansowej i samodzielności bytowej, w zdobywaniu nowych kwalifikacji zawodowych, edukacji. Wszystko w ramach organizowanego i prowadzonego schroniska przejściowego dla podopiecznych.

  www.waszaszansa.republika.pl

   

  33. CENTRUM MEDYCZNE „ANIA”

  Przedsiębiorstwo społeczne CENTRUM MEDYCZNE „ANIA” sp. z o.o. spółka  Non Profit powstało w Skierniewicach jako nowa placówka świadcząca usługi w zakresie wypożyczania sprzętu medycznego takiego jak łóżka rehabilitacyjne, koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie. Centrum świadczy usługi rehabilitacyjne i opiekuńcze w domu pacjenta.

  Łódzkie Targi Ekonomii Społecznej to czas kiedy rehabilitanci mogą świadczyć swoje usługi i promować się w regionie.

  Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych, masaży i konsultacji związanych z opieką nad osobami chorymi.

  stowarzysznie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach wolontariat

   

  centrum-medyczne-ania.pl

   

  34. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „INCEPCJA”

  Spółdzielnia utworzyła stanowiska pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym(niepełnosprawnych, bezrobotnych , uzależnionych-które wyszły z nałogu). Wykonują oni prace porządkowe dla osób fizycznych i firm, zajmują się pielęgnacją ogrodów i terenów zielonych(głownie na ternie Aleksandrowa Łódzkiego). Przez aktywizację zawodową mają szansę na powrót do normalnego i godnego życia. „Incepcja” poszerzyła swoją działalność o pracownię artystyczną. Powstają tu niezwykłe przedmioty z ceramiki, obrazy, witraże. Część z nich zostanie zaprezentowana podczas TES.

  www.incepcja.org

  35. STOWARZYSZENIE GRUPA KOLARSKA STREFA ROWEROWA BRZEZINY

  Promocja regionu, który poznawać można na rowerze, i zdrowego stylu życia to główne cele Grupy Kolarskiej Strefy Rowerowej Brzeziny.

  Stowarzyszenie jest organizatorem licznych rajdów rowerowych, podczas których uczestnicy poznają teren i historię odwiedzanych miejsc. Służy to z pewnością ich integracji, to zaś owocuje podejmowaniem różnych inicjatyw lokalnych, tworzeniem poczucia odpowiedzialności za miejsce i ludzi wśród których żyjemy. Wspólne pasje łączą, rozwijają, pozwalają odkrywać nowe przestrzenie.

  Grupa Kolarska Strefa Rowerowa Brzeziny tym, którzy lubią aktywnie spędzać czas, chętnie wskaże trasy rowerowe, opowie o wyjątkowych miejscach ziemi łódzkiej,zaprosi do wspólnej zabawy-quizu wiedzy o regionie. Zainteresowani dowiedzą się o planowanych jeszcze w tym sezonie rajdach- „Kampania wrześniowa 1939-trzecia edycja” i „ Bitwa Łódzka 1914- trzecia edycja”. Do ich społeczności dołączyć może każdy lubiący jazdę na rowerze. Temu kto tego jeszcze nie wie z pewnością pomogą to odkryć, dzieląc się swoją pasją.

  srb

  www.s-r-b.pl

   

  36. ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ CARITAS ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ

  Podstawową działalnością zakładu jest aktywizacja zawodowa, społeczna i lecznicza niepełnosprawnych pracowników ZAZ. Caritas oferuje pomoc w zdobyciu wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, organizuje szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne, wzmacnia postawy społeczne swoich podopiecznych.Chętnie biorą udział w targach i kiermaszach prezentując swoje wyroby. Przyjadą z oryginalnym rękodziełem z filcu (torbami, brelokami, broszami, podkładkami,  piórnikami, etui na klucze, wizytówkami, zwierzętami).

  www.zaz.com.pl

   

  37. STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI „NIEZAPOMINAJKA” W GŁOWNIE

  Misją stowarzyszenia jest integrowanie i usamodzielnianie osób z zaburzeniami psychicznymi. Opieką objęte są także ich rodziny i opiekunowie .Poza wsparciem w trudach życia codziennego stowarzyszenie pracuje nad budowaniem pozytywnego wizerunku osób z zaburzeniami psychicznymi włączając ich aktywnie do życia społecznego. Organizuje warsztaty, wystawy, kiermasze, okolicznościowe spotkania integracyjne. Wystawią się z rękodziełem wykonanym techniką decoupage (szkatułki, deski do krojenia), wyszywanymi tkaninami typu patchwork, ozdobami ze skrawków tkanin, obrazami akrylowymi, pracami plastycznymi.
  DSCN0036 (Copy)

   

  38. Spółdzielnia Socjalna Piątkowska w Głownie

  Spółdzielnia zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami, większość z nich to absolwenci Zespołu Szkół Specjalnych w Głownie. Mają oni szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego, utrzymanie aktywności społecznej i zawodowej. Systematyczna praca uczy odpowiedzialności za  siebie i powierzone im zadania. Spółdzielnia Socjalna Piątkowska zajmuje się produkcją i sprzedażą tradycyjnego pieczywa na  naturalnym zakwasie, zagospodarowaniem terenów zielonych, usługami porządkowymi.

  Pojawią się ze swoimi najlepszymi produktami – wypiekanym w piecu węglowym pieczywem.

  WP_20170825_001

   

  39. FUNDACJA CELESTE

  Niesie pomoc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej z powodu choroby bądź niepełnosprawności. Zajmują się podnoszeniem kwalifikacji swoich podopiecznych, aktywizują ich zawodowo, są wsparciem w procesie podnoszenia jakości ich życia. Fundacja Celeste poszukuje chętnych do wspierania ich działań w ramach wolontariatu. Być może znajda się oni wśród uczestników targów.

  www.celeste.pl

   

  40. FUNDACJA OSTOJA IM. SIOSTRY KLARYSKI STANISŁAWY Z OPOCZNA JADŁODAJNIA „OSTOJA”

  Działająca w Opocznie od 2011 roku jadłodajnia to miejsce dobrze znane przez lokalnych smakoszy. Można tu zjeść pyszne obiady domowe, doceniane w okolicy pierogi, wyroby garmażeryjne, pasztety. Wszystko na miejscu i z możliwością dowozu do domu. Jadłodajnia organizuje także przyjęcia  okolicznościowe i przyjmuje zlecenia cateringowe. W ubiegłorocznej edycji targów największym powodzeniem cieszyły się pierogi po kaszubsku, ze szpinakiem, serem, mięsem, bobem i sezonowymi owocami…W tym roku będzie ich jeszcze więcej…

  OSTOJA zdjęcie1

   

  www.fundacja-ostoja.pl

   

  41. FUNDACJA OSTOJA IM.SIOSTRY  KLARYSKI STANISŁAWY Z OPOCZNA ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY 

  Prowadzony od 2006 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Opocznie zajmuje się pomocą osobom z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową . To jedyna tego rodzaju placówka w Opocznie. Zapewnia opiekę swoim podopiecznym podczas ich dziennego pobytu w domu.Prowadzi dla nich zajęcia psychologiczno-terapeutyczne i rehabilitacyjne. Mogą skorzystać tutaj z ciepłego posiłku, rozwijających warsztatów na miejscu i w terenie. Wszystko to pod kierunkiem doświadczonych terapeutów, którzy opieką otaczają nie tylko osoby z niepełnosprawnością ale także ich bliskich. Ich twórczą działalność będzie można podziwiać podczas wystawy zorganizowanej na targach. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy zaprezentują wykonane przez siebie prace plastyczne.

  Środowiskowy dom samopomocy zdjęcie1

   

  42. FUNDACJA EKO–OSADA BRZOZÓWKA

  Powstała we wsi Brzozówka w gminie Cielądz na obszarze 9 hektarów ekologiczna osada to miejsce wytchnienia dla wszystkich pragnących uciec od zgiełku codzienności. Atrakcyjna lokalizacja (80 km od Warszawy i 70 km od Łodzi), cisza, spokój, a jednocześnie bliskość wielkich aglomeracji to idealne warunki do życia na co dzień. Zawiązana tu wspólnota mieszkańców łączy ze sobą ludzi z dobrą energią pragnących żyć w zgodzie z naturą, korzystających z zasobów naturalnych, kierujących się mottem – zgoda buduje.

  Na ternie osady powstały działki o powierzchni ok. 3 tys. m. kw. (w różnej konfiguracji), na nich domy wybudowane w oparciu o naturalne technologie. Autorem projektów nowych domów jestmgr inż arch. Jacek Gałąska.

  Założyciele Osady i główny architekt przyjadą na Targi z zaproszeniem dla mieszkańców regionu do odwiedzenia ich cudownego miejsca i zobaczenia innego pomysłu na życie. Poprowadzą warsztaty dotyczące budownictwa naturalnego, zaprezentują nową turbinę, nad której powstaniem ciągle pracują, opowiedzą o energii cieplnej, elektrycznej i jak generować prąd w domu i zagrodzie. Na koniec usłyszymy jak mieszczuch opuszcza miasto i zaczyna  nowe życie…Kto wie, być może zainspirują kogoś do zmian…

  Brzozówka zdjęcie1

  eko-brzozowka.pl

   

  43. FUNDACJA OSÓB SPOŁECZNIE AKTYWNYCH  F.O.S.A.

  Fundacja F.O.S.A. powołana została w celu niesienia różnorakiej pomocy osobom niepełnosprawnym, osobom uzależnionym, ich bliskim, tym którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. W ramach swojej działalności prowadzi różne formy angażowania osób zagrożonych wykluczeniem społecznych w życiu społecznym i zawodowym. Jest organizatorem zajęć w domach pomocy społecznej, środowiskowych domach pomocy, warsztatach terapii zajęciowej, pomaga w organizowaniu opieki nad osobami niepełnosprawnymi, niesie szeroko pojętą pomoc potrzebującym. Obecnie w strukturach fundacji znajdują się takie podmioty jak: Stowarzyszenie Pomost, Warsztaty Terapii Zajęciowej , Fundacja Instytut Badań Nad Ekonomią Społeczną, Dom Pomocy Społecznej oraz Centrum Szkoleniowo Terapeutyczne Libero. Większość z nich to uczestnicy TES-prezentować więc będą szerokie spektrum działalności- od usług gastronomicznych po rękodzieło.

  www.fosa.org.pl

   

  44. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA FIERO

  Funkcjonująca pod znanym szyldem spółdzielnia – pizzeria FIERO zdobyła uznanie wielu zadowolonych klientów. Chwalą oni sobie przede wszystkim walory kulinarne, ale także profesjonalną obsługę  i przyjazne wnętrze.

  W proponowanej ofercie znajdujemy pizzę włoską, tradycyjną, z możliwością komponowania ulubionych składników,bezglutenową, sałatki, makarony.

  Spółdzielnia socjalna FIERO, to nie tylko działalność gastronomiczna. Od kilku już lat jest współorganizatorem FIERO CUP-  rodzinnych pikników  sportowych.

  Na Targach będą serwować własnego wypieku pizzę.

  fiero

   

  www.fieropizza.pl

   

  45. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA PECUNIA

  Prowadzące obsługę klientów w zakresie rachunkowości biuro księgowe, zaprasza odwiedzających targi do punktu konsultacyjnego, w którym służyć będzie swoją wiedzą w zakresie doradztwa księgowego. Na co dzień w spółdzielni można liczyć na profesjonalną i rzetelną obsługę wykonaną z najwyższą starannością i aktualnymi przepisami prawa. Ich działalność łączy w sobie cele społeczne i ekonomiczne.

  Projekt bez tytułu

  www.facebook.com/SpSocPecunia

   

  46.STOWARZYSZENIE LOKALNE SALEZJAŃSKIEJ ORGANIZACJI SPORTOWEJ PRZY PARAFII ŚW. TERESY

  Stowarzyszenie jest organizacją pozarządową posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego prowadzącą działalność w środowisku dzieci i młodzieży. Dla nich organizowane są  zajęcia poza szkolne, warsztaty plastyczne i muzyczne,  sportowo – rekreacyjne, wycieczki krajoznawcze, turnieje sportowe, obozy  letnie.

  To z pewnością miejsce niezwykłe na zwykłe dni . Jest alternatywą dla młodych, którzy szukają miejsca dla siebie, szczególnie dla dzieci zaniedbanych. W swoich działaniach Stowarzyszenie opiera się na wartościach chrześcijańskich i korzysta z bogactwa salezjańskiej tradycji wychowawczej.

  Promować  będą aktywny styl życia zapraszając do udziału w animacjach  ruchowych, podpowiedzą także jak wypełnić wolny czas dzieciom i młodzieży.Podczas targów zorganizują kiermasz prac plastycznych ,będą malować twarze i zapraszać do wspólnego uprawiania sportu.

  ????????????????????????????????????

   

  www.facebook.com/salos.lodz

   

   

   

  47. STOWARZYSZENIE HOSPICJUM IM. ANNY OLSZEWSKIEJ W SKIERNIEWICACH

  Stowarzyszenie powstało wychodząc naprzeciw potrzebom umożliwienia stworzenia odpowiednich warunków by sprawować i pomagać w organizowaniu opieki w domu osób z zaawansowaną chorobą nowotworową. Hospicjum domowe opiekuję się pacjentem i jego najbliższymi, według rozpoznanych potrzeb, biorąc pod uwagę kwestie fizyczne, psychologiczne, duchowe. W ramach swojej działalności hospicjum prowadzi wypożyczalnię sprzętu medycznego. Przyjeżdżają z materiałami drukowanymi promującymi ich działania.

  www.hospicjumskierniewice.pl

   

  48. STOWARZYSZENIE EDUKACYJNO-KULTURALNE IMPET

  Łęczyckie Stowarzyszenie jest instytucją pozarządową prowadzącą działalność edukacyjno-kulturalną, integrującą wszystkich mieszkańców gminy.

  Jak sami o sobie mówią – działają z impetem. Niedawno z wielkim sukcesem przygotowali koncert, którego premiera odbyła się na deskach łęczyckiego Domu Kultury- „Tu Tuwim.Lekcja z Julianem Tuwimem”. Widzowie spektaklu przenieśli się w świat odkrytej na nowo twórczości poety. Wyjątkowości całemu wydarzeniu nadała obecność podczas koncertu,córki poety  Ewy Tuwim- Woźniak.

  Na Łódzkie Targi przyjadą z fragmentami koncertu. Czekamy z niecierpliwością.

  impet

  www.stowarzyszenieimpet.pl

   

  49. STOWARZYSZENI NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „POKÓJ”

  Prowadzone w Łodzi warsztaty terapii zajęciowej przeznaczone są dla osób dorosłych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Głównym celem działania stowarzyszenia jest aktywizowanie (w ramach terapii zajęciowej) do życia społecznego, zawodowego, budowanie poczucia własnej wartości, zachęcanie do aktywności fizycznej osób z niepełnosprawnością. Uczestnicy terapii mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania korzystając z zajęć w przygotowanych dla nich pracowniach: plastycznej, rękodzieła artystycznego, technicznej, gospodarstwa domowego, komputerowo- poligraficznej.

  Poszczycić się mogą pięknymi pracami rękodzieła artystycznego, z którymi wystawią się na targach . Będą to wyjątkowe kartki okolicznościowe wykonane w różnych technikach, kartki – wizytówki Łodzi, kompozycje kwiatowe, ozdoby drewniane, obrazy, wazony.

  WTZ pokój2

  www.wtzpokoj.pl