Projekty kulturalne
- Wieczorek z kulturą 2024
- Wieczorek z kulturą
- Galeria Dźwięków 2021
- Galeria Dźwięków 2023
-
Symbole godności
barwy wolności
dźwięki niepodległości - Nuty wyjęte z kadru
-
Przegląd sztuki
osób niepełnosprawnych
WIECZOREK Z KULTURĄ 2024
„Wieczorek z kulturą” to cykl wycieczek, na których będziemy zwiedzać najciekawsze muzea i skanseny. To doskonała okazja, aby poznać lokalne tradycje, sztukę oraz historię, a także spędzić czas w miłym towarzystwie innych mieszkańców.
Wkrótce pierwsze wydarzenia.
WIECZOREK Z KULTURĄ - W TEATRZE I FILHARMONII
„Wieczorek z kulturą – w teatrze i filharmonii” to projekt służący upowszechnianiu kultury w nawiązaniu do historii województwa i pamięci historycznej. Projekt zakłada organizację 8 bezpłatnych wyjazdów do łódzkich teatrów i filharmonii dla mieszkańców powiatu zgierskiego.
Ponad 50 osobowa grupa mieszkańców powiatu zgierskiego 2 czerwca br. uczestniczyła w koncercie symfonicznym, w programie którego znalazł się Koncert skrzypcowy G-dur KV 216 [24’] Wolfganga Amadeusa Mozarta.
Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w spotkaniu przed koncertowym, podczas którego o muzyce opowiadał Marcin Majchrowski.
Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa mieszkańców powiatu zgierskiego wzięła udział w premierze opery „Faust”, która miała miejsce 18 czerwca 2023 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi.
Inspirowana dramatem Johanna Wolfganga Goethego opera Charlesa Gounda „Faust” była ostatnią premierą Teatru Wielkiego w Łodzi w tym sezonie. Faust to pełna magii i metafizyki baśń dla dorosłych. Dylemat egzystencjalny głównego bohatera przedstawiony jest na tle opowieści o społeczeństwie czasów wojny, które pomimo okoliczności wciąż chce się bawić, kochać i szuka oparcia oraz etycznego kompasu w prostych wykładniach ludowej moralności i religijnych dogmatach.
Udział w wydarzeniu stanowił niezwykłe przeżycie artystyczne nie tylko dla miłośników opery.
23 czerwca 2023 r. kolejna grupa 50 mieszkańców powiatu zgierskiego uczestniczyła w koncercie symfonicznym na zakończenie sezonu artystycznego Filharmonii Łódzkiej 2022/2023. Wyjazd zorganizowany został w ramach budżetu obywatelskiego w Województwa Łódzkiego (projekt „Wieczorek z kulturą – w teatrze i filharmonii”).
W wydarzeniu wzięły udział oba zespoły Filharmonii Łódzkiej: Orkiestra Symfoniczna i Chór, przygotowany przez Artura Kozę. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Lampert, artysta klasyczny, jazzowy i rozrywkowy. Występ uświetniły znakomite instrumentalistki: skrzypaczka Rosanne Philippens i wiolonczelistka Camille Thomas, które wykonały Koncert podwójny a-moll Johannesa Brahmsa.
ZA NAMI INAUGURACJA SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2023/2024 !!!
Dzięki dofinansowaniu grypa 50 seniorów z powiatu zgierskiego 15 września 2023 r. uczestniczyła w koncercie inaugurującym kolejny sezon artystyczny łódzkich filharmoników.
Repertuar poświęcony był 85. urodzinom ZYGMUNTA KRAUZEGO oraz 50. rocznicy śmierci PAWŁA KLECKIEGO.
Kompozytor i pianista Krzysztof Krauze powraca do Łodzi, by z okazji 85. urodzin zagrać swój II Koncert fortepianowy – dzieło z 1996 roku, dedykowane pamięci wybitnego japońskiego kompozytora Toru Takemitsu. Muzyka każdej z czterech części utworu zainspirowana została jednym ze świętych miejsc: greckimi Delfami – miejscem kultu Apollina, Teotihuacan w Meksyku – świętym miejscem Azteków, Kyongju – miejscem narodzenia buddyzmu koreańskiego i Jerozolimą. „Wszystkie te mistyczne miejsca, które odwiedziłem, pozostawiły w mojej pamięci głębokie przeżycia związane z atmosferą, pejzażem, historią – pisał Krauze”.
Ważnym punktem programu inauguracji nowego sezonu było również wykonanie Sinfonietty op. 7 Pawła Kleckiego, łodzianina, początkowo muzyka Łódzkiej Orkiestry Symfonicznej, który w latach 30. XX wieku zadebiutował w Filharmonii Berlińskiej pod okiem Wilhelma Furtwänglera.
Za nami Abba symfonicznie ….
17 października 2023 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne Ja Ty My blisko 50 osobowa grupa mieszkańców województwa łódzkiego uczestniczyła w spektaklu muzycznym „Abba symfonicznie ….”, który odbył się w łódzkiej filharmonii.
Niewiele zespołów może się pochwalić faktem, że stało się symbolem muzycznym całej dekady. Podczas koncertu usłyszeliśmy największe przeboje szwedzkiego zespołu Abba, a także wybrane utwory takich wykonawców jak Boney-M, Modern Talking, Al Bano i Romina Power czy Queen.
Na scenie oprócz solistów mogliśmy podziwiać balet oraz orkiestrę, którzy przenieśli nas do lat 70 i 80 tych. XX wieku.
1 października 2023 r. Zemsta w Teatrze Jaracza
Z olbrzymia przyjemnością 50 mieszkańców powiatu zgierskiego obejrzało „Zemstę” Aleksandra Fredry, która należy do klasyki polskiej literatury, wyznacza kanon komedii, jest wzorem komizmu sytuacyjnego i słownego humoru. To arcydzieło polszczyzny, które się nigdy się nie starzeje, z pewnością ma jeszcze sporo do powiedzenia o współczesnym świecie.
GALERIA DŹWIĘKÓW 2021
Opis Projektu:
Celem projektu jest wzbogacenie oferty kulturalnej województwa łódzkiego oraz pielęgnowanie i rozwój polskiej tradycji kulturowej w województwie łódzkim poprzez zorganizowanie cyklu 3 wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury. Planowany cykl jest jednocześnie doskonałą formą zaprezentowania lokalnego i regionalnego dorobku kultury. Każde wydarzenie składać się będzie z dwóch części składowych. Pierwsza część obejmować będzie wywiad z artystą przybliżający historię wykonawcy, jego inspiracje i drogę kariery, drugą część stanowić będzie koncert muzyczny ukazujący dorobek artystyczny zaproszonego artysty. Aby wzmocnić przekaz promocyjny prezentowanego dorobku kulturowego, całość zostanie zarejestrowana w wersji audio i video, po czym w wersji plików filmowych udostępniona bezpłatnie na specjalnie stworzonych na potrzeby zadania profilach Facebook i YouTube.
Termin realizacji projektu:
1.11.2021 – 30.12.2021
Miejsce realizacji:
Galeria Artystyczna Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 17.
SEBASTIAN RIEDEL
Wokalista i instrumentalista – gra na gitarze, harmonijce ustnej oraz perkusji. W wieku 15 lat założył zespół Cree. Nazwa była ukłonem w kierunku ojca Ryszarda Riedla, zafascynowanego kulturą Indian. Od początku działalności zespół wydał osiem płyt studyjnych. Dla Sebastiana Riedla bardzo ważny element stanowi twórczość ojca, którą całe życie promuje – zarówno w postaci tras koncertowych jak i podczas festiwali.
WOJTEK KLICH
Bosy, śpiewający gitarzysta, były muzyk Ziyo. Twórca projektu pt. „Bardzo Orkiestra”. Autor hitu „Czy ten Pan i Pani” Ani Wyszkoni. Artysta ma na koncie wiele płyt i nagrań. Koncertował m.in. z Ziyo, Markiem Piekarczykiem, Małgorzatą Ostrowską, Sebastianem Riedlem i Natalią Przybysz.
BARTEK GRZANEK
Wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor. Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer, z którym był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2003, za płytę „Testosterone”.
Ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahan’a i Budgie. Współpracował jako gitarzysta z wieloma artystami.
W 2011 r. Bartek Grzanek uczestniczył w konkursie wokalnym TVP „The Voice of Poland” – w drużynie Andrzeja Piasecznego.
W 2012 r. został finalistą V edycji „Mam Talent”.
ANDRZEJ KRZYWY
Polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i prezenter telewizyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 1984–1987 gitarzysta i wokalista zespołu Daab. Od 1987 wokalista zespołu De Mono, z którym wydał 13 płyt. W 1998 stworzył projekt „Sędzia dread”.
Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego
GALERIA DŹWIĘKÓW 2023
Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego
Opis Projektu:
Celem planowanego projektu jest zorganizowanie 3 wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury na terenie województwa łódzkiego. Planowany cykl jest jednocześnie doskonałą formą zaprezentowania lokalnego i regionalnego dorobku kultury. Każde wydarzenie składać się będzie z dwóch części składowych. Pierwsza część obejmować będzie wywiad z lokalnym artystą przybliżający historię wykonawcy, jego inspiracje i drogę kariery, drugą część stanowić będzie koncert muzyczny ukazujący dorobek artystyczny zaproszonego artysty. Aby wzmocnić przekaz promocyjny prezentowanego dorobku kulturowego, całość zostanie zarejestrowana w wersji audio i video, po czym w wersji plików filmowych udostępniona bezpłatnie w kanale YouTube.
Termin realizacji projektu:
1.09.2023 – 31.12.2023
Miejsce realizacji:
Gminna Biblioteka Publiczna w Rogowie przy ul. Wojska Polskiego 26
Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7
Dzienny Dom Seniora w Andrespolu przy ul. Ceramicznej 2a
SEBASTIAN RIEDEL
Wokalista i instrumentalista – gra na gitarze, harmonijce ustnej oraz perkusji. W wieku 15 lat założył zespół Cree. Nazwa była ukłonem w kierunku ojca Ryszarda Riedla, zafascynowanego kulturą Indian. Od początku działalności zespół wydał osiem płyt studyjnych. Dla Sebastiana Riedla bardzo ważny element stanowi twórczość ojca, którą całe życie promuje – zarówno w postaci tras koncertowych jak i podczas festiwali.
WOJTEK KLICH
Bosy, śpiewający gitarzysta, były muzyk Ziyo. Twórca projektu pt. „Bardzo Orkiestra”. Autor hitu „Czy ten Pan i Pani” Ani Wyszkoni. Artysta ma na koncie wiele płyt i nagrań. Koncertował m.in. z Ziyo, Markiem Piekarczykiem, Małgorzatą Ostrowską, Sebastianem Riedlem i Natalią Przybysz.
BARTEK GRZANEK
Wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor. Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer, z którym był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2003, za płytę „Testosterone”. Ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahan’a i Budgie. Współpracował jako gitarzysta z wieloma artystami. W 2011 r. Bartek Grzanek uczestniczył w konkursie wokalnym TVP „The Voice of Poland” – w drużynie Andrzeja Piasecznego. W 2012 r. został finalistą V edycji „Mam Talent”.
MARIAN LICHTMAN
Marian Lichtman polski kompozytor, perkusista i wokalista. Wraz z Krzysztofem Krawczykiem, Sławomirem Kowalewskim, Jerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim stworzył w 1963 zespół Trubadurzy, w którym występuje do dzisiaj. Należy do grona czołowych polskich przedstawicieli tworzących utwory w stylu scat, charakteryzującym się dźwiękonaśladowczym sposobem śpiewania.
Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego
SYMBOLE GODNOŚCI, BARWY WOLNOŚCI, DŹWIĘKI NIEPODLEGŁOŚCI
O PROJEKCIE
Realizacja zadania pn. „Symbole godności, barwy wolności, dźwięki niepodległości” ukierunkowana jest na podniesienie poziomu wiedzy uczestników projektu o symbolach Rzeczypospolitej Polskiej oraz zwiększenie ich obecności w przestrzeni publicznej i w życiu społecznym.
W ramach zadania planujemy organizację i realizację dwóch cyklów po warsztatów plastycznych i muzycznych poświęconych tematyce symboli Rzeczypospolitej Polskiej: orła białego, barw biało-czerwonych i hymnu państwowego, w których weźmie udział minimum 30 osób
z niepełnosprawnościami. Przeprowadzone warsztaty zostaną zwieńczone organizacją i realizacją dwóch wernisaży prac plastycznych
i koncertów pod hasłem „Symbole godności, barwy wolność, dźwięki niepodległość”, które odbędą się
w siedzibie Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia w Zgierzu.
Projekt pn. „Symbole godności, barwy wolności, dźwięki niepodległości”
dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”
WARSZTATY
Od 30.05.2023 r. w Galerii Artystycznej Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Piotrkowska 17 w Łodzi startuje cykl warsztatów
plastycznych i muzycznych poświęconych tematyce symboli Rzeczypospolitej Polskiej: orła białego, barw biało-czerwonych i hymnu państwowego. Warsztaty skierowane są do grupy 30 osób z niepełnosprawnościami, podopiecznych Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”
i Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Podczas warsztatów uczestnicy przygotują prace plastyczne poświęcone barwom narodowym
oraz program artystyczno-wokalny o tematyce patriotycznej, które następnie zaprezentują podczas wernisaży i koncertów.
Warsztaty realizowane będą do 30 sierpnia 2023 r.
Terminy warsztatów plastycznych:
30.05.2023, 02.06.2023, 16.06.2023, 30.06.2023, 03.07.2023, 31.07.2023, 16.08.2023, 30.08.2023 w godz. 10:00 – 13:00.
Terminy warsztatów muzycznych:
30.05.2023, 06.06.2023, 13.06.2023, 27.06.2023, 11.07.2023, 25.07.2023, 08.08.2023, 22.08.2023 w godz. 18:00 – 21:00.
WERNISAŻE I KONCERTY
Zwieńczeniem warsztatów będą dwa wernisaże prac plastycznych i koncerty pod hasłem „Symbole godności, barwy wolność, dźwięki niepodległość”. Wernisaże i koncerty odbędą się 03.09.2023 i 10.09.2023 o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”
w Zgierzu przy ul. Łęczyckiej 2.
NUTY WYJĘTE Z KADRU
Projekt „Nuty wyjęte z kadru”
to cykl 2 koncertów muzyki filmowej które odbyły się w Wiśniowej Górze k. Andrespola oraz w Sochaczewie.
W programie każdego z koncertów znalazły się piosenki i kompozycje instrumentalne pochodzące z polskich filmów fabularnych oraz seriali.
W trakcie koncertów przedstawione zostały interesujące fakty oraz ciekawostki związane z twórcami i produkcją wspominanych filmów.
Termin realizacji projektu:
1.05.2022 – 31.12.2022
Miejsce realizacji:
17 listopada 2022r.
Liceum Ogólnokształcące im.Jana Karskiego w Wiśniowej Górze
ul. Tuszyńska 32, 95-020 Wiśniowa Góra
21 listopada 2022r.
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie
ul. Bartosza Głowackiego 2, 96-500 Sochaczew
Na potrzeby koncertu przygotowane zostały specjalne aranżacje wszystkich utworów. Zespół pod kierownictwem jednego z najzdolniejszych muzyków jazzowych, saksofonisty Michała Kobojka, wystąpił w składzie: Michał Kobojek, Przemysław Kuczyński, Marta Sobczak, Wojciech Stanisz, Bartek Papierz, Małgorzata Korpysz-Owczarek, Joanna Binkowska, Justyna Jakubowska, Oliwia Wojciechowska.
Muzykom towarzyszyli:
Iza Połońska – wokalistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych. Koncertująca niemal w całej Europie z projektami symfonicznymi twórczości Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Seweryna Krajewskiego.
Bartek Grzanek, piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Na co dzień wykonuje muzykę pop, rock, blues i country. Lider zespołu Tosteer.
W 2012 r. został finalistą piątej edycji „Mam Talent”.
Jacek Malanowski od lat współpracujący z zespołem Trubadurzy, śpiewający także repertuar klasyczny ze znaną śpiewaczką operową Anną Cymerman.
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY
PROGRAM RZĄDOWY KULTURA DOSTĘPNA
MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
tytuł zadania: „NUTY WYJĘTE Z KADRU”
Wartość dofinansowania
64.000 PLN
Całkowita wartość zadania
80.099 PLN
Celem projektu „Nuty wyjęte z kadru” jest propagowanie polskiej twórczości jak również kształtowanie wrażliwości artystycznej w oparciu o wyjątkowy gatunek jakim jest muzyka filmowa.
Projekt przewiduje organizację 2 koncertów, których celem jest przypomnienie wybranych piosenek i kompozycji instrumentalnych pochodzących z polskich filmów fabularnych oraz seriali. Koncert został zarejestrowany i opublikowany bezpłatnie w serwisie YouTube.
PRZEGLĄD SZTUKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Działanie finansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach projektu
Przegląd Sztuki Osób Niepełnosprawnych 2022
CEL REALIZACJI PROJEKTU
Celem realizowanego projektu jest wzbogacanie oferty kulturalnej województwa łódzkiego oraz pielęgnowanie i rozwój polskiej tradycji kulturowej w województwie łódzkim poprzez zorganizowanie przeglądu sztuki osób niepełnosprawnych. Celem przeglądu jest przybliżenie dokonań artystyczno-kulturalnych twórców niepełnosprawnych przy jednoczesnym budowaniu wzajemnej tolerancji poprzez przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu, oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w życie społeczne. Organizowany przegląd jest również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób z niepełnosprawnościami w każdym aspekcie życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Jednym z celów planowanego wydarzenia jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw. W 2012 r. Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych. Jej przesłanie – pełne, aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności, na równi z innymi osobami – jest konsekwentnie przypominane we wszelkich działaniach Wnioskującego.
Organizowany przegląd odbywać się będzie na dwóch płaszczyznach: muzycznej i plastycznej. Warstwę muzyczną stanowić będzie koncert artystów z niepełnosprawnościami, natomiast w sferze sztuk plastycznych, swoje prace (obrazy, rzeźby) zaprezentują artyści niepełnosprawni.
Program wydarzenia obejmuje występy muzyczne artystów z niepełnosprawnością oraz osób wspierających ich środowisko. Towarzysząco do koncertu odbędzie się wystawa twórców z niepełnosprawnością: będzie to malarstwo oraz rękodzieło podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy im. 100 lecia odzyskania Niepodległości w Brzezinach, Galerii i artystów zrzeszonych przy Łódzkim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Warsztatu Terapii Zajęciowej „Ja-Ty-My” oraz artystów z niepełnosprawnościami rozwijającymi się poza ośrodkami wsparcia.
W czasie koncertu wystąpią:
Monika Kuszyńska
W latach 2000–2010 była wokalistką zespołu Varius Manx, z którym wydała trzy albumy studyjne: Eta (2001), Eno (2002), Emi (2003) i zdobyła pierwszą nagrodę za utwór „Moje Eldorado” na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn. Od 2009 artystka solowa, wydała album studyjny pt. Ocalona (2012). W 2015 reprezentowała Polskę w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu. Laureatka Superjedynki. Była uczestniczką bądź bohaterką programów i reportaży telewizyjnych. Prowadzi działalność charytatywną, głównie na rzecz osób z niepełnosprawnościami, za co została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Św. Brata Alberta.
Ewelina Sikorska
Pisze wiersze od 6 lat. Swoim pierwszym utworem pod tytułem „Radość czym jest” zdobyła pierwsze miejsce w konkursie literackim fundacji „Wiatrak”. W 2019 r. wydała tomik poezji „Emocje w nutach ukryte”. Próbuje swoich sił także w innych formach literackich
m.in. balladach. Jej ostatnim osiągnięciem było zdobycie wyróżnienia honorowego w 29. Konkursie Literackim organizowanym przez Fundację Sztuki, które zostaną opublikowane w kwartalniku „Słowem i Kształtem”. Od 2021 r. uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski w Brzezinach, w którym rozwija swoją pasję do sztuki.
Paulina Zaborowska
Podzieli się z zaproszonymi gośćmi oraz uczestnikami wydarzenia swoją historią i spostrzeżeniami na temat życia osoby z niepełnosprawnością.
Michał Michalak oraz Lesław Białecki
Wykonają dla Państwa utwory: Serce w Plecaku, Skrzypek na dachu, My way, Byłaś dla mnie wszystkim, Kawałek do Tańca.
Lesław Białecki jest absolwentem Akademii Muzycznej (1987 – 1992) w Łodzi, którą ukończył z wyróżnieniem i rocznym wyprzedzeniem. Jest obdarzony wyjątkowym i rzadkim głosem określanym w muzyce jako (Basso cantante – bas śpiewny) o przepięknym brzmieniu i barwie. W latach 1990-1994 był Solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. W tym okresie nawiązał współpracę ze słynnym Wiedeńskim Teatrze „Theatre an der Wien”, gdzie wystąpił w musicalach: „Gala Night” oraz „Musical Classics”A.L. Webera. Śpiewał u boku takich znakomitości jak: Georgina Chakos.(USA), Darryl Robinson (USA),Lilo Raab (Austria) , Anne Schumann (Niemcy), Timothy Breese (USA) Kapa Kitchen (Nowa Zelandia) oraz broadwayewskiej gwiazdy Lorraine Goodman – (USA). Od 2016 r. współpracuje z wybitnym Polskim Tenorem -Dariuszem Stachurą, z którym realizuje jego projekty operowe.m.in. ,,Śpiewnik Polski w Strasznym Dworze” czy ,,W Kontuszu i z Humorem”. Od 2020 r. podjął współpracę z Grupą teatralną ,,Nota Bene” wcielając się w rolę Hrabiego Teodora w spektaklu ,,Hotelik Demode” wystawioną w kooperacji z Teatrem Muzycznym w Łodzi. W roku 2022 zastał zaproszony do projektu autorstwa Krzesimira Dębskiego ,,Kadisz1942″z którym wykonał premierowy koncert w Filharmonii Narodowej w Warszawie 16.11.2022 r.
Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych
Podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych wykonają dla Państwa trzy utwory: Polka ram ciam ciam, Głęboka studzienka, Karczmareczka.
Jacek Malanowski
Wystąpi z utworem Serce na dłoni, artysta od lat współpracuje z zespołem Trubadurzy, śpiewa także repertuar klasyczny ze znaną śpiewaczką operową Anną Cymerman.
Anna Cymmerman
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Delfiny Ambroziak. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w czerwcu 2000 roku. Jeszcze w trakcie studiów zadebiutowała jako solistka Teatru Wielkiego w Łodzi partią Blanche w polskiej prapremierze „Dialogów karmelitanek” Francisa Poulenca w reżyserii Krzysztofa Kelma. Kreacja ta została doceniona zarówno przez krytykę i widzów, co zaowocowało nagrodą im. Andrzeja Hiolskiego za najlepszy debiut operowy w Polsce. W tej edycji konkursu nagrodzeni zostali także Ewa Podleś i Andrzej Drabowicz. Anna Cymmerman występowała w produkcjach operowych w Austrii, Danii, Holandii i Niemczech. Zaśpiewała w „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego w International Music Theatre Chicago. Wraz z synem Janem Cymmmermanem wykona dla Państwa dwa utwory: Przetańczyć z Tobą całą noc oraz Merry Christmas.
Marcin Snokowski
Akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi(dyplom z wyróżnieniem). Sprawdza się w każdej sytuacji. Potrafi zagrać zarówno jako solista z orkiestrą symfoniczną filharmonii, jak również jako kameralista występując w różnych składach z różnorodnym repertuarem. Pracował dla Royal Caribbean Cruise Lines i Holiday Inn w Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nagrywał muzykę do filmów „Edi” i „Mistrz” w reż. P.Trzaskalskiego oraz do serialu „Trzeci oficer”. W czasach studenckich współpracował z kabaretem „Kapota” oraz teatrami Powszechnym i Nowym w Łodzi. Był wykładowcą w Polskim Instytucie Muzycznym. Zdarzało się, że grał na weselach i przy ognisku. Jest laureatem II nagrody w kategorii „Solisti concertisti” Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego „Citta di Castelfidardo” we Włoszech.Można o nim powiedzieć, że „z niejednego pieca chleb jadł”. Wysokiej klasy umiejętności, radość z muzykowania oraz szeroki wachlarz doświadczeń muzycznych Marcina Snokowskiego gwarantują niezapomniane wrażenia artystyczne podczas koncertów.
Wystąpią również: Tadeusz Urbański, Borys Chmielewski, Kamil Czeszel.