+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
  • Polski
  • English
 • [wpa_toolbar]
  Nasze cele i potrzeby
  • Remont kącika wyciszeń w Dziennym Domu Pobytu

   W naszym Centrum Usług Społecznych potrzebny jest remont kącika wyciszeń w Dziennym Domu Pobytu i wyposażenie go w sprzęt do terapii
   sensorycznej dla dorosłych. Podopiecznymi DDP są osoby starsze i niepełnosprawne, najczęściej ze względów neurologicznych, często potrzebujące odpoczynku w ciągu dnia, relaksacji, a jednocześnie stymulacji zmysłów, które w wyniku choroby są zaburzone.

  • Ciepłe posiłki dla osób starszych

   Centrum Usług Środowiskowych pracuje nad zapewnieniem ciepłych posiłków dla osób starszych i zależnych, które objęło wsparciem. Zespół chciałby również przygotować upominki na święta Bożego Narodzenia dla uczestników projektu objętych usługami opiekuńczymi i asystenckimi w projekcie Centrum usług środowiskowych dla Powiatu Poddębickiego.

  • Remont w sali rehabilitacyjnej

   W Filii Zakładu Aktywności Zawodowej w Tuszynie potrzebny jest remont i wykończenie łazienek dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w części rehabilitacyjnej.

  • Wkład Własny do zakupu samochodu

   W naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej codziennie przewożone są osoby z niepełnosprawnościami. Zespół z Sochaczewa zbiera środki, które umożliwią zakup nowego samochodu przeznaczonego do przewozu podopiecznych.

  • Budowa łazienki dla podopiecznego

   Podopieczny naszego Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzezinach mieszka samotnie a codzienne funkcjonowanie jest utrudnione przez brak łazienki. Zespół Środowiskowego Domu Samopomocy gromadzi środki aby zbudować i wyposażyć łazienkę dla potrzebującego Pana.

  • Zakup samochodu dla osób z niepełnosprawnościami

   W Zakładzie Aktywności Zawodowej pracuje obecnie 45 osób. Dla każdej z nich ważna jest nie tylko aktywność zawodowa ale również rehabilitacja społeczna i zdrowotna. Zakup auta do przewozu osób z niepełnosprawnościami umożliwi sprawne i komfortowe przewożenie beneficjantów ZAZ, ułatwi wejście na rynek pracy oraz integrację społeczną, kolejnym potrzebującym osobom.

  Jak możesz pomóc? Przekaż jeden procent podatku!

  WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIE PRZEKAZUJĄC 1% PODATKU
  Wniosek o przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) zawarty jest w zeznaniu podatkowym. Wystarczy, że wpiszesz numer KRS wybranej przez ciebie organizacji pożytku publicznego oraz kwotę, jaką chcesz przekazać. Kwota ta nie może przekraczać 1% podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

  Zachęcamy do przekazania 1% podatku na cele jakie realizuje
  Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne "Ja-Ty-My":
  KRS 0000174689

  Jeśli chcesz, by Twoje wsparcie zostało przeznaczone na konkretny cel szczegółowy, możesz go określić w przewidzianej do tego rubryce w zeznaniu podatkowym. Wystarczy, że zapiszesz tytuł działania a środki z 1% trafią w odpowiednie miejsce.

  DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU I ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM
  Każda "para rąk" może zdziałać cuda wolontariat indywidualny i pracowniczy umożliwia realizację działań na szeroką skalę. Dzięki Waszemu wsparciu wolontaryjnemu udało nam się zorganizować wiele akcji pomocowych dla seniorów, osób z niepełnosprawnością i osób potrzebujących o innych szczególnych potrzebach m.in. uchodźców poszkodowanych w czasie konfliktu na Ukrainie.

  Jeśli chcesz zostać wolontariuszem zgłoś się do nas:
  pciacka@wsparciespoleczne.pl

  PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA NASZE DZIAŁANIA
  Możesz wesprzeć nas również przekazując środki finansowe, w tytule przelewu wystarczy wpisać cel lokalny jaki chcesz wesprzeć.
  Zgodnie z art. 26 ust 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych istnieje możliwość odliczenia od dochodu w roku podatkowym wartość przekazanych darowizn maksymalnie w wysokości 6% kwoty dochodu.
  Odliczenia przekazanych darowizn należy dokonać w zeznaniach PIT-37 i PIT-36 dodając załącznik PIT-O służący ujęciu wszystkich odliczeń i ulg przysługujących podatnikowi. Natomiast podatnicy korzystający z opodatkowania swoich dochodów podatkiem liniowym mogą jedynie odliczyć w 100% od dochodu darowizny przekazane na cele charytatywno-opiekuńcze.

  Napisz do nas