+48 796 141 440  biuro@wsparciespoleczne.pl
  • Polski
  • English
 • [wpa_toolbar]

  Szkolenie – Finanse w organizacjach pozarządowych

  Szkolenie – Finanse w organizacjach pozarządowych

  Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz osoby fizyczne zainteresowane działalnością w obszarze ekonomii społecznej z terenu powiatów brzezińskiego, kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego, skierniewickiego, zgierskiego oraz miasta Skierniewice na bezpłatne 2-dniowe szkolenie pt.

  „Finanse w organizacjach pozarządowych”

  organizowane w ramach projektu „OWES – wsparcie ekonomii społecznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

  Szkolenie odbędzie się w dniach 20-21.05.2016 roku w Zamku Biskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie.

  Zapewniamy

  – nocleg w pokojach 1-2 osobowych z węzłem sanitarnym,

  – pełne wyżywienie

  – karnet na 3 godzinny pobyt w kompleksie termalno-basenowym

  – bezprzewodowy dostęp do Internetu

  – bezpłatny parking.

  Szkolenie poprowadzą:

  Marzena Filip – księgowa z wieloletnim doświadczeniem, właściciel Forum Biuro Rachunkowe, od lat współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi z regionu łódzkiego świadcząc zarówno usługi jak i doradztwo w zakresie księgowości i kadr.

  Agnieszka Olszewska – absolwentka Stosunków Międzynarodowych Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. W 2007 r. ukończyła szkołę letnią na Uniwersytecie Państwowym w Sao Paulo w Brazylii z zakresu „Globalizacja, Regionalizacja i Rozwój w dobie społeczeństwa informacyjnego”. Dyrektorka Instytutu Projektów i Doradztwa. Trener i doradca z zakresu: przedsiębiorczości, marketingu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej/spółdzielni socjalnej, funduszy unijnych, pisania projektów unijnych, wypełniania wniosków o dotację. Ekspert w Międzynarodowym Instytucie Rozwoju.

  Program szkolenia:

  1 dzień:

  Rachunkowość w organizacjach pozarządowych.

  10.00 – 13.15 – Omówienie działalności prowadzonych przez organizacje pozarządowe – prawa i obowiązki. Księgowość w organizacjach pozarządowych. Rozliczenia finansowe i podatek VAT.

  13.15 – 14.00 – przerwa obiadowa

  14:00 – 17.15 – Księgowość w praktyce – warsztaty. Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.

  2 dzień

  Źródło finansowania podmiotów ekonomii społecznej: Granty i dotacje.

  10.00 – 13.15 – Wprowadzenie do projektów na inicjatywy oddolne. Proces pozyskiwania środków na finansowanie projektów. Mechanizm działania programów grantowych. Omówienie głównych programów grantowych i dokumentów aplikacyjnych. Przedsiębiorczość społeczna – wyjaśnienie pojęcia ekonomia społeczna. Omówienie zasad działania Spółdzielni socjalnych

  13.15 – 14.00 – przerwa obiadowa

  14.00 – 17.15 – Zajęcia praktyczne. Omówienie matrycy logicznej projektu. Matryca a wniosek aplikacyjny: Jak określić problem, konstruować cel, grupę odbiorców, rezultaty. Zasady konstruowania budżetu i tworzenie harmonogramu realizacji projektu. Uzasadnienie projektu a potrzeba jego realizacji. Jak planować działania? Jak opisywać je skutecznie? Podstawowe zasady realizacji i rozliczania projektów. Jak unikać błędów?

  Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie załączonego poniżej formularza zgłoszeniowego i przesłanie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17.05.2016 do godz. 16:00 na adres mailowy:   aklos@wsparciespoleczne.pl

  W szkoleniu może wziąć udział maksymalnie dwóch przedstawicieli jednej organizacji pozarządowej lub jednostki samorządu terytorialnego.

  Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela Pani Agata Kłos – animatorka lokalna, pod numerem telefonu 510 048 638.

  formularz_zgloszeniowy_szkolenie_20-21.05.2016